Planując zakup zabawek dla swoich dzieci, warto pamiętać, że ważna jest nie tylko ich radość – liczy się także bezpieczeństwo i możliwość rozwoju. Niestety na rynku można spotkać wiele niebezpiecznych i nieodpowiednich produktów dedykowanych najmłodszym. Mogą one zagrażać ich zdrowiu, a niekiedy nawet i życiu. Jak więc dokonać właściwego wyboru i nie dać się oszukać? W tym artykule przedstawimy kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealne i bezpieczne zabawki dla dzieci.

 

 

Data dodania: 2023-04-27

Wyświetleń: 113

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak kupować zabawki dla dzieci i nie dać się oszukać? Poznaj nasze wskazówki

Bezpieczeństwo to podstawa – jak uniknąć niebezpiecznych zabawek dla dzieci?

Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na to, co trafia do rąk Twojej pociechy? Niestety w większości przypadków nieświadomi rodzice kupują zabawki, kierując się jedynie ich atrakcyjnością. Okazuje się jednak, że o wiele ważniejsza jest ich jakość. Wbrew pozorom decyduje ona nie tylko o tym, czy produkt szybko się rozleci, czy też nie. Ma także bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo dziecka. Warto więc zadbać o to, aby zabawa była nie tylko udana, ale i nie stwarzała zagrożenia. Jak uniknąć niebezpiecznych zabawek dla dzieci?

Przede wszystkim sprawdź, skąd pochodzą. Najlepiej wybierać produkty wywodzące się spod skrzydeł renomowanych producentów. Da Ci to gwarancję, że towar wykonany jest z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Zdarzyć się jednak może również, że producent jest mniej znany. Co wtedy? Wówczas liczy się obecność odpowiedniego certyfikatu, który potwierdza wysoką jakość produktu. Zabawki, które go posiadają, oznaczone są znakiem CE.

Trzeba być jednak bardzo ostrożnym. Twoją czujność wzbudzić powinna zwłaszcza podejrzanie niska cena. Na rynku znajduje się bowiem wielu sprzedawców oferujących zabawki dla dzieci produkowane w Azji. Niestety nie ma kontroli nad tymi produktami. Nie wiadomo więc, jaka jest ich jakość oraz czy na pewno są bezpieczne i nie wywołają u dziecka np. alergii. Co ciekawe, produkty importowane z Chin często mają wspomniany wcześniej znak CE. Okazuje się jednak, że jego umieszczenie jest bezprawne, gdyż w rzeczywistości zabawka nie spełnia stawianych jej norm jakościowych.

Jak kupować zabawki dla dzieci, aby nie lądowały w kącie?

Dla wielu rodziców wybór odpowiednich zabawek dla dzieci stanowi nie lada wyzwanie. O ile łatwo jest znaleźć coś, co przyciągnie uwagę dziecka, o tyle ciężko utrzymać ją na dłużej. W rezultacie większość produktów bardzo szybko ląduje w kącie, a maluch całkowicie traci zainteresowanie. Jak tego uniknąć?

Po pierwsze, wybieraj zabawki, które rozwijają. Zabawki powinny nie tylko dostarczać rozrywki. Mają one także ogromny wpływ na rozwój fizyczny i intelektualny dziecka. Warto więc to wykorzystać – zwłaszcza że takie produkty są znacznie ciekawsze. Wszystko dlatego, że pozwalają na kreatywne i aktywne spędzanie czasu. Maluch zyskuje również satysfakcję ze zdobywania nowych umiejętności.

Po drugie, zadbaj o to, aby zabawka była zgodna z zainteresowaniami dziecka. Wówczas zabawa stanie się jeszcze przyjemniejsza, a dziecko będzie mogło rozwijać się na płaszczyźnie, która je interesuje.

Po trzecie, dopasuj zabawkę do wieku dziecka. Dzięki temu będzie ona dopasowana do aktualnego etapu jego rozwoju. Zbyt prosta zabawka może szybko się znudzić. Zbyt skomplikowana z kolei wywoła frustrację. Kwestia ta jest także bardzo ważna dla zapewnienia bezpiecznej zabawy.

Nie wiesz, gdzie szukać wysokiej jakości zabawek dla swojego dziecka? Zajrzyj na zunzun.pl. Jest to e-sklep oferujący bezpieczne i certyfikowane produkty. Co więcej, asortyment jest naprawdę szeroki. Z pewnością więc znajdziesz coś, co zainteresuje Twoje dziecko.Licencja: Creative Commons
0 Ocena