Zabawki dla dzieci należą do dnia powszedniego. Jednak warto swoim maluchom stworzyć taki świat dziecięcej wyobraźni, w którym może rozwinąć swoje zainteresowania, a niekiedy także pasje.

Data dodania: 2018-10-21

Wyświetleń: 864

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pomysł na zabawkę dla ciekawskiego malucha

 Do takich mogą należeć: elektronika, konstrukcja, nowoczesne technologie. Aspiracje do wykonywania najrozmaitszych zajęć w powyższych dziedzinach można zauważyć, gdy dziecko rwie się do majsterkowania, a także przewyższa oczekiwania, np. w obsłudze urządzeń elektronicznych.

Zabawki naukowe, które kształcą

W sklepach znajdują się najrozmaitsze wersje gadżetów do zabawy, które posłużą także jako świetna forma nauki. Jednym z nich są klocki Sekrety Elektroniki - zestawy konstrukcyjne pozwalają na zbudowanie własnych eksperymentów elektronicznych. W każdym komplecie możliwe jest stworzenie rozmaitej liczby doświadczeń (np. 80, 500, a nawet 1200). We wszystkich wersjach znajduje się szczegółowa instrukcja dotycząca każdego eksperymentu, która naprowadzi, jak stworzyć wybraną konstrukcję. Dziecko w prosty sposób pozna zasady działania układów elektronicznych, rozwinie zdolności manualne, oraz rozszerzy swoją wiedzę.To rewelacyjny prezent dla dzieci, które fascynują się poznawaniem niesamowitych układów elektronicznych. Zestawy te przeznaczone są dla dzieci od lat 6, które świetnie sobie poradzą z łatwym łączeniem konstrukcji elektronicznych, a starsze wyniosą ze sobą dodatkową wiedzę o szczegółowym nazewnictwie poszczególnych części tej niesamowitej układanki.

Doświadczanie ma znaczenie

Dzieci bardzo mocno reagują na to co widzą, a jeszcze bardziej na to, co mogą same zrobić, sprawdzić jak działa, i co się z czym łączy, oraz jaki daje efekt. Nauka przez poznanie jest znana od wieków, a współczesne zabawki zezwalają na jeszcze większą eksplorację wiedzy. Do wyboru jest masa zabawek w tej kategorii:
- zabawki naukowe, np. Laboratorium chemiczne, Wulkan, Super Kryształy, które przedstawią dziecku jak działają wszelkie procesy zachodzące w chemii i w naturze;
- modele konstrukcyjne, np. Sprytny robot krab, Roboszczotka, Robot do puszczania baniek;
- zabawy w archeologa, np. Wykopaliska dinozaurów, Kopalnia Minerałów.
Każdy maluch zaangażowany w taką zabawę będzie miał co robić na długie godziny. Pomocna ręka rodzica może nieraz okazać się konieczna, co jeszcze bardziej wpłynie na więź rodzica z dzieckiem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena