Powoli zbliża się ulubiony czas niemal każdego z nas. Choć przed nami zima, rozpoczyna się ona wesołym okresem oczekiwania na Mikołaja i Boże Narodzenie.

Data dodania: 2018-11-19

Wyświetleń: 606

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sezon prezentowy tuż tuż...

 Choć przed nami wiele przygotowywań do uroczystych obchodów tych świąt, wiąże się z nimi coś bardzo miłego- prezenty.

Tradycja obdarowywania dzieci prezentami mikołajkowymi w Polsce jest dość stara, ale zwyczaj chowania prezentów pod choinką czy wymieniania się nimi podczas Wigilii to dość nowa naleciałość z kultury amerykańskiej.
Nie ważne z jakiej okazji- dawanie i otrzymywanie prezentów jest zawsze przyjemne. Problemem może jednak okazać się wybór. Nie zawsze znamy dokładnie gusta naszych najbliższych, niektórzy są dość wybredni i boimy się ich zawieść, czasem na wyszukane prezenty po prostu brakuje funduszy. Z całą pewnością wybór prezentów nie powinien nas stresować! Chodzi przecież o obopólną radość!

Prezent zawsze udany

Jeśli nie do końca znamy upodobania osoby obdarowywanej (np. teściowej czy szwagierki) najprościej będzie podpytać o pomysł osobę jej bliższą- męża czy siostrę. Można też zrezygnować z prezentu mocno spersonalizowanego, aby uniknąć wpadki (np. zrezygnować z zakupu perfum czy ubrań). Zawsze bezpiecznym, ale też eleganckim prezentem może być książka czy dobrej jakości kawa/herbata. Jeśli chodzi o najmłodszych- tu zwykle problemem jest nadmiar pomysłów. Możemy wybierać z szerokiej oferty zabawek, ubranek czy gier edukacyjnych. Warto skonsultować zakup z rodzicami malucha- być może nie preferują pewnego rodzaju zabawek lub dziecko jest uczulone na określone materiały.

Problematyczny nastolatek? 

Zdecydowanie trudniej wybrać ciekawy prezent dla nastolatka. 
W tym zwykle burzliwym okresie gusta zmieniają się bardzo szybko lub są mocno sprecyzowane na jeden nurt. Jeśli nasz nastolatek interesuje się modą lub lubi ubierać się zgodnie ze stylem jakiejś subkultury powinien ucieszyć się z modnego elementu ubioru czy wystroju pokoju. Może to być ciepły sweter/bluza, gruba chusta zimowa, zestaw pościeli czy akcesoria do szkoły. Wszystko oczywiście w lubianej kolorystyce czy wzorze. Dobrym wyjściem może też być prezent niematerialny, jednak ten również warto skonsultować z rodzicami nastolatka. Może to być bilet na koncert czy mecz lub modny teraz escape room.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena