Zabawki budzą ogromne zainteresowanie wśród dzieci w różnym wieku. Warto to wykorzystać i sięgnąć po propozycje, które wspierają rozwój maluchów i starszaków. Nie wiesz, jakie zabawki dla dzieci będą odpowiednie do nauki? Poniżej znajdziesz propozycje, które uczynią proces edukacji przyjemniejszym i ciekawszym.

 

 

Data dodania: 2023-05-30

Wyświetleń: 105

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zabawki dla dzieci – propozycje, które wspierają edukację

Dlaczego warto wykorzystać zabawki dla dzieci do nauki?

Wykorzystanie zabawek dla dzieci do nauki przynosi zaskakujące rezultaty. Oczywiście muszą one być właściwie wybrane. Wówczas w przyjemny i bardziej efektywny sposób pobudzają pożądane obszary mózgu i ułatwiają przyswajanie nowych umiejętności. Łączenie nauki z zabawą pozwala na rozwój aspektów społecznego, fizycznego, poznawczego lub emocjonalnego przy równoczesnym rozbudzaniu dziecięcej ciekawości, kreatywności i chęci poznawania otaczającego świata. 

Jakie zabawki dla dzieci wspierają rozwój? 

Zabawki ekologiczne

Jedną z bardziej popularnych propozycji są edukacyjne zabawki ekologiczne, tj. drewniane. Charakteryzuje je minimalistyczny design, często pastelowa kolorystyka i duży wybór propozycji. Wśród zabawek dla dzieci z drewna na uwagę zasługują m.in. mini abecadło, alfabet łaciński z systemem znaków Braille’a i album do suszenia roślin. Wszystkie wymienione zabawki znajdziesz w kategorii https://plastycznyc.pl/zabawki sklepu internetowego Plastyczny. 

Zabawki kreatywne

Kolejną propozycją zabawek dla dzieci, które można wykorzystać w procesie nauki, są zabawki kreatywne. Przeznaczone do pracy odtwórczej, uczą cierpliwości, kształtują poczucie estetyki i wspierają rozwój motoryki małej. Takie zabawki wymagają skupienia i najczęściej angażują dziecko na dość długi czas.

Zabawki zręcznościowe

Zręcznościowe zabawki dla dzieci, to propozycja, która wspiera rozwój fizyczny malucha i starszaka. Propozycje o różnym stopniu trudności należy dopasować do wieku i możliwości dziecka, a potem… świetnie się bawić. Co ciekawe, zabawki zręcznościowe mogą angażować więcej niż jedną osobę, a w efekcie – wspierać również rozwój społeczny pociechy. 

Zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne są odpowiednie już dla najmłodszych dzieci. Wspierają rozwój zmysłów i usprawniają procesy integracji sensorycznej. Charakteryzują się one najczęściej intensywną kolorystyką, rozmaitymi fakturami i kształtami i mogą wydawać dźwięki. Co ważne, nie muszą być skomplikowane. Mogą to być miękkie książeczki, które łączą kilka tkanin o różnej strukturze lub różnego rodzaju masy plastyczne.Licencja: Creative Commons
0 Ocena