Worek sensoryczny to nieskomplikowane urządzenie służące przede wszystkim relaksowi. Jest to rodzaj tunelu z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału, który dokładnie przylega do ciała. Jeden jego koniec można zawiązać i stworzyć dla siebie indywidualną, odseparowaną od świata zewnętrznego przestrzeń.

Data dodania: 2021-02-24

Wyświetleń: 473

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Worki sensoryczne – nie tylko dla dzieci

Sprawdza się jako lekki śpiwór do relaksu, znakomicie pomaga we wszelkiego rodzaju ćwiczeniach i medytacjach. Pozwala osiągnąć prawdziwy błogostan, oderwać się od hałasu i wszelkich niepożądanych bodźców dobiegających z zewnątrz. Relaks w workach sensorycznych gwarantuje lepsze samopoczucie, pozytywne nastawienie zarówno do siebie jak i do całego otoczenia. Nadaje się do samodzielnej pracy nad sobą, stanowić może również cenne uzupełnienie terapii.

Jakie są rodzaje worków sensorycznych?

Worki sensoryczne produkowane prze firmę intibag.pl produkowane są w dwóch rozmiarach – dla dorosłych i dla dzieci. Specjalny materiał o zastrzeżonej nazwie Secondskin jest miękki, oddychający i na pół przezroczysty. Worek dla dorosłych waży zaledwie 0,4 kilograma, ma 2 metry długości i 42 cm szerokości. Występuje w dwóch wersjach – A charakteryzującej się większym dopasowaniem i dociskiem do ciała oraz B o mniejszym dopasowaniu. Worki dla dzieci są odpowiednio mniejsze. Dzieci do lat 7 powinny korzystać z worka wyłącznie z osobą dorosłą. Intibag.pl oferuje worki całkowicie bezpieczne, przez tkaninę można swobodnie oddychać i spędzać w zasadzie nieograniczoną ilość czasu. Na jakość i rodzaj relaksu wpływa również odpowiedni kolor worków sensorycznych – najlepiej izolują od otoczenia worki w kolorze popiołu, energii dodają worki w kolorze kurkumy, a lazurowe imitują relaks w falach ciepłego morza.

Dla kogo przeznaczone sa worki sensoryczne?

Przede wszystkim dla każdego, komu zależy na świadomym wyciszeniu się, redukcji stresu i zregenerowaniu sił. Jeśli nadmiar bodźców powoduje złe samopoczucie, nerwowość, problemy z koncentracją, niską samoocenę – wszystkie te negatywne czynniki może zredukować używanie worka sensorycznego. Dla dzieci worki sensoryczne mogą służyć również doskonałej zabawie – świetnie sprawdzają się do noszenia i huśtania. Są polecane dla dzieci nadmiernie pobudzonych. Autoryzowane produkty intibag.pl cechuje znakomita jakość i gwarancja bezpieczeństwa. Worki sensoryczne to najlepszy przykład na to, że nie trzeba zaawansowanej technologii i nakładów finansowych żeby uzyskać urządzenie idealnie wspomagające relaks.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena