Domki dla dzieci drewniane cieszą się ogromną popularnością — występują one w tak wielu wariantach, że znalezienie odpowiedniego to tylko kwestia czasu. 

Data dodania: 2021-08-10

Wyświetleń: 953

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Drewniany domek ogrodowy dla dzieci - jak wybrać odpowiedni?

Wybierając domek ogrodowy do zabawy na pierwszym miejscu należy postawić komfort oraz bezpieczeństwo maluchów. Lepiej nie podejmować decyzji zakupowej zbyt pochopnie! Poniższe wskazówki z pewnością przydadzą się osobom, które nie mają pojęcia, jakie czynniki warto przeanalizować. Konstrukcje narażone na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych powinny wyróżniać się szczególną wytrzymałością.

Jakość wykonana

Ergonomiczne domki dla dzieci wykonywane są z wysokojakościowych materiałów. Przekłada się to na nieprzeciętną trwałość. Konstrukcja pozostanie w nienaruszonym stanie długie lata, więc jest to inwestycja, która się opłaca. Należy również zwrócić uwagę na wykończenie detali. Wszelkie śruby oraz wkręty powinny zostać kompleksowo zabezpieczone, tak aby nie stanowiły zagrożenia dla użytkowników. Niedopuszczalne są ostre krawędzie, które mogłyby spowodować zadrapania i skaleczenia.

Certyfikowane materiały

Godne polecenia są domki dla dzieci, które zostały wykonane z certyfikowanego drewna. Ekologiczne materiały nie wydzielają toksycznych związków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie lub samopoczucie. Warto dodać, że jest to rozwiązanie przyjazne środowisku naturalnemu. Przed podjęciem decyzji zakupowej nie zaszkodzi sprawdzić, gdzie została wykonana konstrukcja. Polskie produkty są zwykle nieco droższe, jednak posiadają one znakomite parametry użytkowe.

Wymiary

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jakie wymiary powinien posiadać domek ogrodowy dla maluchów. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Należy uwzględnić, gdzie zostanie zamontowana konstrukcja. Nie powinna ona odbierać zbyt dużej ilości wolnej przestrzeni. Jeśli domek będzie użytkowany przez kilkoro dzieci, to warto rozważyć zakup modelu piętrowego. Konieczne jest jednak zapoznanie się z ograniczeniami wiekowymi. Dla młodszych smyków wspinanie się po drabince lub schodkach może okazać się niebezpieczne.

Design

Wzornictwo ma znaczenie! Domek drewniany powinien pasować do pozostałych elementów aranżacyjnych. Priorytetem jest, aby stworzyć spójną całość, która będzie prezentować się efektownie. Trzeba zastanowić się, jaka kolorystyka będzie odpowiednia. Wiele osób stawia na neutralne barwy np. brąz, biel, czerń. W zdecydowanej większości przypadków drewno można samodzielnie pomalować - wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednią farbę! Nie można zapomnieć również o impregnacji. Specjalistyczne preparaty zmniejszają podatność na wilgoć.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena