Domek na narzędzia to rzecz przydatna w każdym ogrodzie. To idealny sposób na uporządkowanie sprzętu ogrodniczego.

Data dodania: 2014-03-12

Wyświetleń: 1105

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wspomniana budowla z powodzeniem sprawi się na każdej działce – trzeba jedynie mieć na uwadze pewne aspekty, dzięki którym takie rozwiązanie będzie odznaczać się wysoki walorami użytkowymi.

Nie tylko aspekty estetyczne

Domek narzędziowy można zbudować samodzielnie, niemniej jednak o wiele prościej jest kupić gotowy model. Czym należy się kierować przy jego wyborze? Zazwyczaj pierwszą rzeczą na jaką klient zwraca uwagę jest wygląd. W rzeczy samej, estetyka to ważna sprawa – pod względem stylistycznym domek powinien pasować do ogrodu. Niemniej jednak w żadnym wypadku nie wolno pomijać względów stricte funkcjonalnych. Te zaś w dużej mierze są zdeterminowane jakością domku. O jakości decydują dwa podstawowe czynniki. Po pierwsze – materiały użyte do wykonania domku, po drugie – sposób jego wykończenia. W tym zakresie zdecydowanie najlepiej wypadają modele sygnowane markami znanych producentów. Wysokogatunkowy materiał plus profesjonalne wykonanie to gwarancja bezpiecznego, wieloletniego użytkowania. Nowoczesne domki są robione przeważnie z drewna oraz z tworzyw sztucznych, rzadziej spotyka się konstrukcje metalowe.

Powierzchnia ogrodu a potrzeby użytkownika

Kolejną rzeczą, na którą kupujący musi zwrócić uwagę są wymiary domku. Nie sposób w tym momencie pominąć powierzchni ogrodu – nie każdego będzie nadawać się to samo. Właściciele większych działek mają spore możliwości, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni. W przypadku mniejszych ogrodów możliwości te są ograniczone, ale i takie działki da się zagospodarować w bardzo praktyczny sposób – pomocnym rozwiązaniem mogą się okazać np. domki narożne. Decydując się na postawienie w ogrodzie domku narzędziowego, trzeba też koniecznie odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim należy się zastanowić nad tym, co dokładnie będzie w nim przechowywane. W związku z tym rozmiary domku muszą stanowić kompromis pomiędzy potrzebami użytkownika a powierzchnią, którą ma on do swojej dyspozycji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena