Urządzając ogród, nie można zapominać o najmłodszych domownikach. Specjalnie z myślą o nich warto zatem wygospodarować trochę miejsca i urządzić plac zabaw.

Data dodania: 2014-03-12

Wyświetleń: 1616

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Dzieci z pewnością będą zachwycone. Obowiązkiem rodziców jest zapewnienie im zarówno atrakcji, jak i bezpieczeństwa.

Lokalizacja placu w ogrodzie

Organizując plac zabaw w ogrodzie, trzeba mieć na względzie kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim należy zastanowić się nad jego lokalizacją – nie może być ona przypadkowa. Nie wolno narażać dzieci na rozmaite niebezpieczeństwa, np. wpadnięcie do stawu, dlatego też plac powinien być doskonale widoczny zarówno z domu, jak i z różnych punktów w ogrodzie. To, ile miejsca jest się w stanie przeznaczyć na ten cel zależy w głównej mierze od powierzchni ogrodu – nawet, jeśli nie jest on duży, nie wyklucza to wcale możliwości urządzenia ciekawego placu, gdzie dzieci chętnie będą spędzać czas. Kluczową kwestią jest w tym momencie dobór odpowiednich elementów wyposażenia.

Praktyczne i ładne wyposażenie

Do wyboru jest wiele interesujących opcji. Można się o tym przekonać, zaglądając chociażby w sklepach ogrodowych. Każdy rodzic wie, co najbardziej podoba się jego dziecku. Oferta producentów jest na tyle urozmaicona, że wyposażenie placu można bez problemu dopasować do preferencji milusińskich. Należy przy tej okazji pochwalić firmy specjalizujące się w tego rodzaju asortymencie za kreatywność i pomysłowość – domki zabawowe przypominające zamki, pałace czy saloony z Dzikiego Zachodu, to tylko niektóre spośród licznych propozycji. Poszczególne elementy wyposażenia placu muszą być też dobrane pod kątem umiejętności i wieku dzieci. Należy ponadto zwracać uwagę na ich jakość. W tym kontekście ważną rolę odgrywają takie czynniki jak materiał, z którego zrobione są zabawki oraz sposób ich wykonania. Nowoczesne wyposażenie placów zabaw jest wykonywane z drewna, tworzyw sztucznych i z metalu – najczęściej materiały te są ze sobą połączone. Renomowani producenci dbają zarówno o walory wizualne, jak i użytkowe, mając na względzie bezpieczeństwo dzieci.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena