Kiedyś niemal każdy dom miał swoją strefę sportową, nawet jeśli nikt jej wówczas tak nie nazywał, to zawsze było wyznaczone miejsce za domem do gry w piłkę. Zdarzało się nawet, że do ściany budynku przymocowana była obręcz udająca kosz do gry. Obecnie obserwujemy jak wraca trend na elementy sportowej infrastruktury wokół domu. 

Data dodania: 2021-09-30

Wyświetleń: 394

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Własne boisko

Moda na zdrowy styl życia zachęca do uprawiania sportu, korzystania z plenerowych siłowni, grania w piłkę itp. Jeśli posiadamy możliwości przestrzenne warto zainwestować w budowę własnej przydomowej rodzinnej strefy sportu.

Bezpieczny sport

Coraz większym uznaniem cieszą się prywatne boiska poliuretanowe. Dobrej jakości nawierzchnie produkowane przy udziale syntetycznego kauczuku, a więc materiału bardzo odpornego na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, są mrozoodporne, antypoślizgowe i odporne na promieniowanie UV. Ponadto ułatwiają swobodne koziołkowanie piłki. Świetnym przykładem są boiska do streetballu. Wśród nawierzchni gumowych na wyróżnienie zasługują maty na plac zabaw, które z powodzeniem stosowane są również w strefach sportowych. Dzięki swojej elastyczności, zmniejszają obciążenia stawów i znacznie poprawiają komfort użytkowania strefy.

Higienicznie i estetycznie

Dużą zaletą gumowej nawierzchni bezpiecznej jest możliwość nanoszenia autorskich grafik na jej podłożu. Projekt może być wykonany w wersji jednobarwnej lub melanży kolorystycznych, według wytycznych klienta. Nawierzchnia gumowa umożliwia bowiem, pełną swobodę w zakresie tworzenia barwnych grafik na podłożu. Dzięki temu bardzo łatwo ja dopasować do otoczenia i istniejącej już infrastruktury. Popularności gumowym nawierzchniom dodaje bez wątpienia również fakt, że są wyjątkowo łatwe w montażu i utrzymaniu czystości. Każde boisko poliuretanowe posiadać powinno specjalny system drenażu, który przyspiesza wysychanie i ułatwia przepuszczanie wody.

Szerokie zastosowanie

Nawierzchnie poliuretanowe z powodzeniem sprawdzają się zarówno w strefie sportowej, jak i basenowej, czy rekreacyjnej np. na placach zabaw, siłowniach plenerowych, bieżniach, czy tarasach. Gumowe posadzki to jednak, nie tylko bezpieczne nawierzchnie na siłowni, czy boiska. Wśród produktów poliuretanowych znajdziemy maty i płyty na place zabaw, ale też prasowane bloki balistyczne i gumowe podkładki izolacyjne pod legary. Jednymi z najlepszych są płyty gumowe Flexizone, które z powodzeniem stosowane są również jako nawierzchnia strefy przy piaskownicach, pod basen ogrodowy, czy strefy zabaw zręcznościowych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena