Czynniki wpływające na rozwój oraz rozwijanie umiejętności dziecka.

Data dodania: 2014-04-10

Wyświetleń: 1161

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nowoczesne i bezpieczne przedszkole.

Przedszkole to miejsce w którym dziecko stawia swoje pierwsze kroki w edukacji. Ważne by na tym etapie dziecko miało miłe wspomnienia, ponieważ to właśnie w przedszkolu dziecko nabywa ważne umiejętności przydatne w dalszym rozwoju.

Co ma znaczenie? 

W przedszkolach wystrój i sposób adaptacji miejsca, w jakim dziecko spędza czas, warunkuje: zdrowy rozwój, odpowiednią adpaptację, budowanie odpowiednich relacji międzyludzkich, naukę życzliwości oraz szacunku wobec innych osób, odpowiednie spojrzenia na świat, na niebezpieczeństwa wokół i co najważniejsze- odpowiednie przyswajanie wiedzy i nabywanie nowych umiejętności. Warto zauważyć, że sprzęty i zabawki otaczające dziecko, a także kolorystyka pomieszczenia, "sprzyjają bądź ograniczają kształtowanie się jego sfery psychofizycznej, wpływają na zabawę, uczenie się, wspierają lub hamują aktywności ruchowej."*

Co wybrać?

Przede wszystkim zabawki, place zabaw oraz produkty z atestem. Te które są bezpieczne. Produkty powinny być różnorodne, wpływające na wiele różnych płaszczyzn, takich jak: motoryka, plastyka, muzyka i edukacja.

Wszelkie ciekawe i stymulujące do rozwoju zabawki, instrumenty inspirują dzieci do odkrywania, rozwijania wyobraźni i działania. 

Zabawki mają ogromne znaczenie. Dla przykładu bawiąc się na przykład samochodem policyjnym czy karetką, dziecko nabywa wiedzę pożyteczną, dowiaduje się za co odpowiedzialny jest Pan za kierownicą samochodu, a za co w karetce. Takich przykładów jest wiele. Z drugiej strony instrumenty muzyczne- te gwarantują rozwój wyobraźni, poczucie rytmu, odkrywanie coraz to nowych dźwięków sprawia dziecku ogromną radość.

Kolorystyka.

Kolorystyka pomieszczeń powinna być żywa i ciepła. Pozwalająca dziecku czuć się dobrze, tworząca miłą atmosferę.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena