Duża radość,gdy dziecko lubi chodzić do przedzkola.Ranne wstawanie i wyjście z domu to sama przyjemność. Pani przedszkolanka prawie najważniejsza na świecie.

Data dodania: 2011-02-15

Wyświetleń: 1746

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzieci bardzo pragną towarzystwa i nie ma to jak rówieśnicy.

Przedszkole jest niezbędnym elementem w prawidłowym rozwoju dziecka.To tam  :

- uczy się żyć w większej grupie osób,

- uczy się tolerancji,

- poznaje swój mały świat w szerszym kręgu.

Które dziecko nie lubi rywalizacji?To tam chce pokazać , że :

- pierwsze pokolorowało obrazek,

- umie już śpiewać piosenke,

- nauczyło się wierszyka.

A wspólne spacery na świeżym powietrzu,zabawy na placu zabaw - rodzice nie umieją się bawić jak rówieśnik. W przedszkolu dziecko rozwija się umysłowo,fizycznie,manualnie.

Każdy rodzic może , a przede wszystkim powinien być dumny ze swojej pociechy , gdy widzi , że samo chce się ubrać , założyć obuwie. Gdy w  przedszkolnych przedstawieniach wykaże się artystycznym talentem rodzice podnoszą jeszcze wyżej głowę. Dziecko może nie raz zaskoczyć mamę , czy tatę po zajęciach w przedszkolu.

Ważne jest,by w przedszkolu czuło się , że każde dziecko jest najważniejsze na świecie. Pani przedszkolanka powinna być osobą , która traktuje dzieci induwidualnie. Nie rozgranicza dzieci na gorsze , lepsze , bogatsze , biedniejsze. Największym problemem rodziców dzieci przedszkolnych jest częsta zachorowalność. Jest to nie uniknione , obojętnie jak byśmy się starali , by do tego nie doszło. Dzieci zarażają się jedne od drugich. Jedynym rozwiązaniem jest zapewnienie dziecku odpowiedniej opieki w okresie choroby. Wówczas nie jednokrotnie niezbędna jest pomoc kochanej babci. Dzieci , które mają babcie są szczęściarzami.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena