Przedszkole, czyli placówka w ręce której młodzi rodzice oddają swoje dzieci pod specjalistyczną opiekę, powinna spełniać szereg określonych norm i wytycznych.

Data dodania: 2011-03-02

Wyświetleń: 2530

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa znajdującym się w jego obrębie dzieciom, a także dbanie o ich rozwój. Właśnie dlatego możliwość założenia własnego przedszkola prywatnego lub publicznego musiała zostać w pewnym stopniu zabezpieczona przed osobami, które miały zamiar otworzyć tego typu placówkę edukacyjną jednocześnie nie mając zamiaru zagwarantować rodzicom powierzającym opiekę nad swoimi dziećmi należytych środków bezpieczeństwa. Wszystkie wymagania, które należało spełnić (przed nowelizacją ustawy) aby móc prowadzić przedszkole miały na celu tylko i wyłącznie dobro znajdujących się w nich dzieci, jednak wielu ludzi uważało, że ów wymagania są zbyt rygorystyczne i praktycznie niemożliwe do spełnienia. Czy tak było faktycznie?

Cóż, na pewno aby założyć przedszkole należało wykazać się dużymi kwalifikacjami, cierpliwością oraz co tu dużo ukrywać – dość sporym nakładem finansowym, gdyż każdy obiekt, który chciał obiegać się o pozwolenie prowadzenia działalności gospodarczej w formie przedszkola musiał być odpowiednio wyposażony. Od tego czy dostaliśmy pozwolenie zależał również fakt, czy w naszej bliskiej okolicy funkcjonuje już jakieś inne przedszkole prywatne lub publiczne – na przykład osoba chcąca założyć przedszkole w Krakowie miała sytuację ułatwioną, gdyż to właśnie w Krakowie (w sumie podobnie jak w całym naszym kraju) występuje ogromny deficyt przedszkoli, przy jednoczesnym ogromnym zapotrzebowaniu na tego typu placówki edukacyjne.

Obecnie obniżono wymagania co do nowo otwieranych przedszkoli i tylko czas pokaże, czy takie ustępstwa dla przyszłych właścicieli przedszkoli oraz żłobków wyjdą młodym rodzicom i nam wszystkim na dobre, czy tez na złe.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena