Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego stara się jak najbardziej ułatwić mu poznawanie świata, nabywanie nowych umiejętności oraz ćwiczenie i udoskonalanie tych, które już posiada. 

Data dodania: 2018-02-22

Wyświetleń: 3405

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kreatywne i edukacyjne zabawki dla dzieci

To, że ogromną rolę w życiu dziecka odgrywają zabawki, jest bezdyskusyjne – to one są narzędziem do kształtowania nawyków, zdobywania wiedzy i zdolności, a przy tym stanowią bezsprzeczny element najwspanialszych, dziecięcych lat.

Rodzice z każdej strony atakowani są reklamami o modnych, atrakcyjnych i wielofunkcyjnych (interaktywnych) zabawkach – jak wśród tak dużej ofert wybrać te, które naprawdę zapewnią dziecku mnóstwo godzin zabawy, a przy tym będą bezpieczne i kreatywne? Czym kierować się kupując zabawki dla dzieci i na co zwracać szczególną uwagę? Jakie zabawki wybrać, by mieć pewność, że dzięki nim dziecko rozwinie swoją kreatywność?

Zabawki kreatywne – czyli jakie?

Zabawa towarzyszy każdemu dziecku w zasadzie od kołyski. Początkowo są to czynności związane z naśladowaniem dźwięków, głosu mamy lub taty, później przychodzi etap chwytania grzechotek, potrząsania nimi, gryzienia czy rzucania. Im wcześniej w ręce dziecka trafią atrakcyjne (i przede wszystkim – bezpieczne) zabawki, tym lepiej!

Jeśli twoje dziecko ma już kilkanaście miesięcy i przestają mu wystarczać gryzaki, grzechotki czy maskotki – podaruj mu coś, co będzie mu towarzyszyć przez kilka kolejnych lat i zapewni mnóstwo godzin fantastycznej zabawy.

Kreatywne zabawki to takie, które wpływają na wszechstronny rozwój dziecka. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że dzięki nim dziecko rozwija:

zdolności manualne,

wyobraźnię,

małą motorykę,

umiejętności społeczne,

myślenie przestrzenne,

zdolności twórcze.

Klocki magnetyczne

To propozycja dla dzieci, które uwielbiają bawić się w konstruktorów i inżynierów. To wyjątkowa zabawka, pozwalająca na ćwiczenie kreatywności i rozwijanie myślenia przestrzennego. Klocki magnetyczne umożliwiają tworzenie nieograniczonej ilości konstrukcji, w tym pojazdów (w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy do stworzenia dowolnego samochodu czy motoru). Klocki magnetyczne gwarantują wiele godzin kreatywnej i fascynującej zabawy, ale również wspaniale pomagają dzieciom poprawiać małą motorykę i ćwiczyć zręczność. To sposób na połączenie nauki ze świetną zabawą – zobacz, jak wielką wyobraźnię ma twoje dziecko i jak ciekawe, trójwymiarowe konstrukcje potrafi stworzyć.

Kulki magnetyczne

Opcją dla starszych dzieci są rewelacyjne kulki magnetyczne, które zapewnią kreatywne i bardzo wciągające zajęcie na wiele godzin. Umożliwiają tworzenie nieograniczonej ilości kształtów i form oraz niezwykłych figur i brył. Kulki magnetyczne wpływają na kreatywność, rozbudzają wyobraźnię, ćwiczą koncentrację i kształtują małą motorykę oraz zdolności manualne.

Drewniane zabawki – niezastąpione dla każdego dziecka

Na szczęście czasy, w których zabawki z drewna były wypierane przez plastikowe, już mamy za sobą. Rodzice, pedagodzy, nauczyciele i wszystkie inne osoby zajmujące się i pracujące z dziećmi wiedzą doskonale, że nic nie zastąpi prostych drewnianych klocków, kolejki czy domku dla lalek. Te pozornie proste, pozbawione elektroniki zabawki to wspaniałe narzędzie do rozwijania dziecięcej wyobraźni przestrzennej i kreatywności.

Kreatywne zabawki z drewna zapewnią wiele lat świetnej zabawy na każdym szczeblu rozwoju twojej pociechy. Powinny być wykonane z naturalnego drewna, ozdobione bezpiecznymi farbami z atestem i spełniać wszelkie niezbędne wymagania.

Drewniane klocki – zestaw do budowy zamku

Zestaw drewnianych klocków w praktycznym tekturowym pojemniku to zabawka, którą można podarować nawet rocznemu dziecku. Ponad 100 klocków o różnych kolorach i w różnych kształtach dają wręcz nieograniczone możliwości. Dodatkowo często do zestawu dołączone są puzzle, które mogą posłużyć jako mapa budowanej krainy lub stanowić osobną zabawkę.

Trzy poziomy, piękne mebelki i mnóstwo kolorów – zabawka, od której twoje dziecko nie odejdzie przez wiele godzin. Wszystkie elementy są bardzo starannie wykonane, z troską o detale i szczegóły. W tej uroczej i bajecznie kolorowej willi znajduje się kuchnia, łazienka z prysznicem, przytulna sypialnia, salon z kominkiem i jadalnia. Wszystkie pomieszczenia są umeblowane i wyposażone w niezbędne sprzęty, co daje nieograniczone możliwości odgrywania scenek z życia codziennego.

Wbrew powszechnej opinii drewniany domek nie jest zabawką zarezerwowaną tylko dla dziewczynek. Chłopcy, zwłaszcza kilkuletni, również uwielbiają bawić się w dom, odgrywać scenki z dnia codziennego za pomocą zabawek i dla nich jest to równie cenne źródło wiedzy o świecie oraz możliwość rozwoju własnych kompetencji.

Drewniane owoce i warzywa

Krojenie warzyw, obieranie owoców ze skórki, przygotowywanie sałatek i potraw – każde dziecko uwielbia kucharzenie i zabawy w naśladowanie dorosłych. Dla jakich dzieci przeznaczone są drewniane warzywa i owoce? Praktycznie dla wszystkich – roczniaki czy dwulatki mogą dzięki nim rozpoznawać owoce, ćwiczyć spostrzegawczość i zręczność (owoce i warzywa składają się z części, co można wykorzystać do zabawy w dobieranie pasujących do siebie elementów), natomiast kilkulatki z pewnością wykorzystają je do zabawy w dom czy restaurację.

Często w zestawach znajduje się również drewniany nożyk, obieraczka oraz tacka do krojenia – wszystko zapakowane w pudełko z uchwytem.

Kolejka drewniana

Każdy mały chłopiec ma wielkie marzenia i z pewnością chciałby być pilotem, strażakiem lub... maszynistą! Spełnij marzenie swojego dziecka – podaruj mu wspaniałą drewnianą kolejkę, dzięki której przeniesie się w świat emocjonującej i fascynującej zabawy. Zestaw składa się z wielu różnych elementów, które umożliwiają budowanie rozmaitych tras oraz tworzenie nieograniczonej ilości krain. Zabawa drewnianą kolejką nie tylko rewelacyjnie rozwija wyobraźnię, ale pomaga zdobywać wiedzę o kolei, uczyć zasad bezpieczeństwa w pobliżu torów kolejowych, odkrywać bogactwo barw i kształtów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena