Wbrew pozorom przygotowanie takiego przyjęcia nie jest wcale niczym trudnym. Wystarczy dobry plan i sprawna organizacja i można „wyczarować” niezapomniane przyjęcie pełne wrażeń dla swojego dziecka.


Data dodania: 2010-10-31

Wyświetleń: 4536

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative CommonsPlan działania:
1.  Na około dwa tygodnie przed planowanym przyjęciem przygotuj zaproszenia. Możesz kupić gotowe kolorowe zaproszenia lub samodzielnie wykonać je razem z dzieckiem. Na każdym z zaproszeń wpisz imię zaproszonego dziecka oraz datę, godzinę i miejsce przyjęcia. Takie zaproszenia można wysłać pocztą alborozdać dzieciom lub ich rodzicom (w zależności od wieku dzieci)


2.    Pomyśl o menu – powinno się w nim znaleźć coś na ciepło i na zimno, potrawy słodkie ale nie tylko, nie zapomnij również o zimnych napojach. Potrawy powinny być proste, możesz skonsultować menu z dzieckiem, w końcu o­no wie, co dzieci lubią najbardziej.


3.    Wybierz miejsce – przyjęcie nie koniecznie musi odbywać się w domu. W zależności od pory roku, możesz urządzić przyjęcie w ogrodzie, parku, na plaży, w pizzeri, lodziarni itp. Miejsce uroczystości można przystroić balonikami, girlandami, a stół kolorowym obrusem lub serwetkami. Możesz także przygotować lub kupić specjalne czapeczki dla uczestników zabawy.


4.  Zaplanuj samą uroczystość. Jeśli uczestnikami przyjęcia będą małe dzieci, możesz poprosić o pomoc kilku rodziców. Dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat najlepiej przygotować 2-3 godzinna imprezę. Możesz przygotować jakieś zabawy ruchowe, konkursy z nagrodami,kącik zabawkami lub stolik z papierem i kredkami.Jeżeli uczestnikami przyjęcia będą starsze dzieci możesz zaplanować dłuższą, 3-4 godzinną imprezę. Starszym dzieciom również warto zaplanować konkursy i zabawy ( w chowanego, wyścigi, rebusy, zgadywanki). Program przyjęciapowinien być tak przygotowany, aby nie znudzić dzieci. Zwracaj uwagę czy wszyscy dobrze się bawią. Jeśli zauważysz znudzenie dzieci, szybko zmień formę zabawy. Dzieci bardzo się cieszą jeśli i o­ne mogą dostać jakiś prezent, więc zorganizuj tak zabawy, aby każde z dzieci nie zostało bez wygrania jakiegoś konkursu czy konkurencji.


5.  Pamiętaj, że przyjęcie ma sprawić radość Twojemu dziecku, nie staraj się więc na siłę robić rzeczy, których dzieci nie akceptują. Najważniejszym punktem programu jest podanie tortu urodzinowego oraz składanie życzeń, postaraj się aby przebieg imprezy odbył się tak, by Twoje dziecko było zadowolone i czuło się wyjątkowo.


6. Podziękowania. Twoje dziecko może podziękować swoim gościom wręczając in drobne upominki (naklejki, lizaki, baloniki) lub podziękowania - drukowane lub przygotowane samodzielnie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena