Wspólne spędzanie czasu z Maluchem to okazja do zacieśniania więzi, odkrywania nowych umiejętności i poznawania świata przez naszą Pociechę. Już od najmłodszych lat warto zachęcać Dziecko do aktywności na świeżym powietrzu, by budować w nim dobre nawyki. Wspólna jazda na rowerze, czy hulajnodze może być świetną zachętą do wyjścia na zewnątrz i urozmaiceniem codziennych zabaw. 

Data dodania: 2023-06-06

Wyświetleń: 129

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wspólna jazda na hulajnodze, jako pomysł na rodzinną wycieczkę

Warto wprowadzić tę aktywność do codziennej rutyny i przekonać się, jakie korzyści może przynieść Maluchowi regularna jazda na hulajnodze.

Dlaczego warto zachęcać Malucha do jazdy na hulajnodze?

Według Światowej Organizacji Zdrowia Dzieci, które ukończyły 5. rok życia, powinny przeznaczać na aktywność fizyczną minimum 60 minut dziennie. Większą część tego wysiłku powinien stanowić trening aerobowy, który wspomaga układ krążeniowo - oddechowy oraz wzmacnia ciało. Aby zachęcić Pociechę do aktywnego trybu życia, warto urozmaicać proponowane zajęcia i wzbogacać o nowe doświadczenia. Jednym z ciekawych i rozwijających aktywności może być jazda na hulajnodze, która jest nie tylko wspaniałą rozrywką, ale również wsparciem w psychoruchowym rozwoju Malucha.

Hulajnoga będzie też świetnym rozwiązaniem, kiedy Rodzić na co dzień przemieszcza się z Maluchem, który nie chce przesiadywać już w wózku i potrzebuje nieco więcej wolności i samodzielności. Jazda na hulajnodze pozwoli spożytkować energię Malucha podczas spacerów, czy wycieczek. Ten rodzaj aktywności pozwala pokonywać trasę niemal trzykrotnie szybciej, niż gdybyśmy poruszali się pieszo, co ucieszy z pewnością tych Rodziców, których Pociechy nie przepadają za pieszymi wędrówkami.

Jakie korzyści niesie za sobą jazda na hulajnodze?

Jazda na hulajnodze wspomaga rozwój psychoruchowy Malucha, poprawia koordynację, uczy wykonywania ruchów naprzemiennych w tym samym czasie i poruszania się w przestrzeni, gdzie często, do pokonania jest wiele przeszkód. Dzięki takiej jeździe Pociecha nabywa doświadczenia w ocenianiu odległości przedmiotów, prędkości i przewidywania sytuacji. Co więcej, sama jazda daje mu poczucie sprawczości i samodzielności, a wsparcie Rodzica buduje pewność siebie Malucha. Taki aerobowy trening pobudza układ krążeniowo — oddechowy i pozwala na wzmocnienie mięśni i budowanie poprawnej postawy. Co więcej, jazda na hulajnodze aktywuje więcej partii mięśniowych, niż jazda na rowerze, dzięki czemu jest świetnym sposobem na wzmocnienie nie tylko nóg, czy ud, ale również pleców, mięśni brzucha, a nawet ramion.

Hulajnoga to świetny wybór, jeśli zależy nam na gadżecie, który będzie wspierał rozwój Malucha, ale także sprawi mu wiele frajdy. Wspólne wycieczki to okazja do budowania wspomnień i bliskości z Pociechą. Aby jednak zapewnić jej bezpieczeństwo, należy pamiętać o kasku i ochraniaczach podczas jazdy oraz o zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Wycieczki z Rodzicem będą idealnym sposobem, by budować nawyki i uczyć odpowiednich zachowań, gdyż Maluchy uczą się przez modelowanie. Jeżdżąc razem z nimi, dajemy im przykład, jak warto spędzać wolny czas, a także jak postępować na drodze i bezpiecznie poruszać się wśród innych uczestników.

Więcej informacji na temat wyboru odpowiedniej hulajnogi znajdziesz na stronie: https://qkids.pl/produkty/hulajnogi-dla-dzieci/

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena