Egzamin ósmoklasisty to bardzo ważne przeżycie w życiu dziecka. To tak naprawdę pierwszy jego poważny sprawdzian umiejętności, który może zadecydować o najbliższej przyszłości(rekrutacji do wymarzonej szkoły średniej). Jak pomóc dziecku w przygotowaniach?

Data dodania: 2021-12-15

Wyświetleń: 702

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak przygotować dziecko do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego?

Angielski na medal

Język angielski to jeden z obowiązkowych przedmiotów podczas egzaminu ósmoklasisty. Przygotowania do niego trwają właściwie przez całą podstawówkę, a szczególnie od 4 do 8 klasy. Praktyka jednak pokazuje, że dopiero pod koniec 7 lub na początku 8 wizja egzaminu staje się dla uczniów naprawdę realna. Warto ten moment wykorzystać na porządne przygotowania. Kurs angielskiego dla dzieci w Bielsku-Białej może w bardzo dużym stopniu pomóc przygotować się do tego wyzwania. Warto jednak o nim pomyśleć najpóźniej na początku 8 klasy. 

Ofertę kursu języka angielskiego dla nastolatków, który zakłada również przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego znajdziesz tutaj: https://earlystage.pl/pl/szkola/bielsko-biala. Kurs angielskiego dla dzieci i młodzieży w Bielsku-Białej pozwoli z wyprzedzeniem i w przemyślany sposób przygotować dziecko do egzaminu, może zachęcić przyszłego ósmoklasistę do większej regularności w nauce i przy powtórkach, a to w przypadku nauki języka jest absolutnie kluczowe. 

Wspólna, domowa nauka

Wiele możecie robić także wspólnie. Możecie oglądać razem seriale czy filmy po angielsku (z angielskimi napisami lub bez). Podejmijcie wspólne wyzwanie i oglądajcie informacje BBC lub CNN. Warto też zachęcić dziecko do słuchania podcastów po angielsku i czytania książek w języku angielskim. Nie można również zapominać o powtórkach z gramatyki – w tych mogą pomóc ćwiczenia i wyzwania, o których przeczytasz więcej tutaj: https://earlystage.pl/blog/2019/12/12/twoje-dziecko-bedzie-zdawac-egzamin-osmoklasisty-z-angielskiego-pomoz-mu-przygotowac-sie-juz-teraz/.

Wsparcie przez cały rok, a nie tylko w dniu egzaminu

Wsparcie emocjonalne i psychologiczne dla ósmoklasisty będzie bardzo ważne. Pamiętaj jednak, że możesz wykupić kurs angielskiego dla dzieci w Bielsku-Białej, możesz zapisać dziecko do nowoczesnej szkoły angielskiego Early Stage, możesz kupić książki, podręczniki, przybory – nie możesz jednak za dziecko się nauczyć. Oczywiście warto być na bieżąco z tym, co się dzieje z przygotowaniami do egzaminu, ale nie należy wywierać presji, listy oczekiwań, bo dziecko może sobie z nimi nie poradzić. To, co możesz zrobić, to okazać wsparcie: mów o rozwoju, a nie o liczbie punktów, zwracaj uwagę na szanse, jakie dziecko ma przed sobą, zamiast formułować oczekiwania. Dla dobrego mindsetu możesz podrzucić mu „Potęgę podświadomości” Josepha Murraya albo „Atomowe nawyki” Jamesa Cleara (te drugie zdecydowanie na początku roku). Pamiętaj również o tym, że na efekty nauki ma również wpływ odpowiednia dieta, ruch, zdrowy sen, robienie przerw i dbanie o regularne łagodzenie objawów stresu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena