Znajomość języka angielskiego dawno już przestała być wyjątkową pozycją w naszych CV. Obecnie większe zdziwienie pracodawcy wzbudzi brak biegłości językowej kandydata do pracy niż władanie obcą mową minimum na poziomie średniozaawansowanym. 

Data dodania: 2022-07-06

Wyświetleń: 386

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nauka języka angielskiego dla szefów firm i pracowników

We współczesnym świecie znajomość angielskiego jest po prostu bardzo potrzebna i świetnie jest posiadać w gronie pracowników osoby, które swobodnie poradzą sobie z zagranicznym kontraktem, telefonem od partnera biznesowego z innego kraju czy choćby udziałem w międzynarodowych targach. Jeśli umiejętności językowych nie starcza, istnieje możliwość zwiększenia kompetencji na kursach biznesowych i zajęciach typu angielski dla firm.

Język angielski – ważna pozycja w Twoim CV

Znajomość angielskiego jest wymogiem w większości firm, w których aplikujemy o pracę. W zależności od stanowiska, o jakie chcemy się ubiegać, trzeba będzie znać ten język na odpowiednim poziomie. W wielu miejscach wystarczą umiejętności, które pozwolą na podstawowe porozumienie się w razie potrzeby, jednak już nie w międzynarodowych korporacjach. Tutaj zaliczenie poziomu B2, potwierdzone odpowiednim certyfikatem, może okazać się dopiero punktem wyjścia do rozmów o przyjęcie do pracy w firmie.

Dlatego zanim wyślemy CV, zadbajmy o zwiększenie kompetencji językowych, tak by nasze starania o wymarzoną posadę nie spełzły na niczym. Warto zadbać o to już na etapie nauki szkolnej i w trakcie studiów, podejmując dodatkowe lekcje i korepetycje językowe, ale również potem – regularnie i systematycznie zwiększając swoje umiejętności komunikacyjne. Nauka języka angielskiego jest tym rodzajem inwestycji, która opłaca się zawsze, i zawsze zwraca z nawiązką.

Dlaczego angielski jest tak ważny w korporacjach?

Firma, która stawia na zatrudnianie osób sprawnie posługujących się językiem angielskim, znacznie ułatwia sobie funkcjonowanie, dlaczego więc z takiej opcji nie korzystać? Anglojęzyczny zespół otwiera nowe możliwości i poszerza horyzonty, sprawia, że łatwiej jest skupiać specjalistów, choćby z całego świata, koncentrując się wyłącznie na ich wysokich umiejętnościach. Dobra znajomość angielskiego wśród pracowników to również większa łatwość pozyskiwania nowych kontrahentów i wchodzenia na zagraniczne rynki oraz większa koncentracja zasobów wiedzy branżowej w firmie i prostota w jej zdobywaniu.

Jeśli wydaje Ci się jednak, że znasz angielski biznesowy, bo przecież od lat masz kontakt z językiem w szkole i na korepetycjach – nic bardziej mylnego. Co prawda znajomość wielu słówek i umiejętność sprawnego poruszania się po meandrach gramatyki bardzo się przyda, jednak nie pozwoli na sprawne funkcjonowanie w firmie, w której obowiązuje Business English. Tej specjalistycznej mowy trzeba będzie nauczyć się od nowa, czy to podczas zajęć grupowych w korporacji, czy też poza nią, odwiedzając szkoły językowe w Poznaniu, które oferują specjalistyczne kursy z języka angielskiego biznesowego.

Angielski dla firm – oferta tworzona na miarę potrzeb

Szkoły językowe - w Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Katowicach i wielu innych ośrodkach o dużej atrakcyjności inwestycyjnej – oferują programy specjalnie stworzone z myślą o pracownikach wielkich korporacji i anglojęzycznych firm. Z łatwością zapiszemy się tutaj na korepetycje z języka angielskiego biznesowego czy zaawansowane kursy języka branżowego, w tym również żargonu wybranych grup zawodowych.

Wielu właścicieli firm dba również o to, by pracownicy mieli stały dostęp do kursów językowych doskonalących umiejętności komunikacyjne – oferując benefity w postaci darmowych bądź częściowo refundowanych cykli zajęć z angielskiego. Dla obu stron jest to rozwiązanie korzystne, atrakcyjne i niezwykle wygodne. Dobrze poprowadzone zajęcia nie tylko zwiększają świadomość językową pracowników, ale i integrują zespół, co ma proste przełożenie na zwiększenie efektywności działania i umocnienie pozycji firmy na rynku.

Język biznesowy i szkolenia specjalne – dla szefa i zespołu

Angielski dla firm to zwykle zajęcia całoroczne, a w niektórych przypadkach – zintensyfikowane o dużym stopniu zaawansowania. W zależności od umowy podpisanej ze szkołą języków obcych prowadzone są w firmie bądź zewnętrznej sali konferencyjnej przez przyjeżdżających na umówioną godzinę lektorów. W przypadku gdy szkolenia potrzebuje właściciel firmy bądź też wybrani specjaliści muszą przygotować się do wymagających negocjacji i rozmów z kontrahentami z zagranicy, świetnie sprawdzają się lektoraty indywidualne bądź kilkuosobowe, np. do 4 uczestników.

Doskonałym rozwiązaniem, które w ostatnich latach szczególnie zyskuje na popularności, są lekcje firmowe języka angielskiego on-line. To fantastyczny sposób, by w jednym czasie i w jednym miejscu – w sieci – zebrać osoby zatrudnione w różnych filiach przedsiębiorstwa, a nawet w rozmaitych miastach i za granicą. Spotkania za pośrednictwem komunikatorów to również maksymalna oszczędność czasu i zazwyczaj niemal stuprocentowa frekwencja.

Dobra szkoła języków obcych – skutecznie i profesjonalnie

Kursy i szkolenia doskonalące umiejętności językowe pracowników na wysokich poziomach prowadzą rozmaite szkoły językowe. W Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i innych dużych miastach wybór będzie tak spory, że łatwo o zawrót głowy. Dlatego najlepiej będzie sięgnąć po ofertę sprawdzonych miejsc. Jednym z wysokiej klasy placówek edukacyjnych jest Centrum Języków Obcych Moose, zatrudniające wykwalifikowanych trenerów i nauczycieli o sprawdzonych kompetencjach. Specjaliści będą w stanie przeprowadzić kursantów przez dowolny program językowy o rozmaitym zaawansowaniu – od prostych, swobodnych dialogów biznesowych po poważne specjalistyczne szkolenia ze słownictwa i branżowej terminologii.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena