Wiele osób uczy się języków obcych. Niektórzy uczą się Francuskiego, Włoskiego, Niemieckiego czy Hiszpańskiego. W tym artykule postaram się opisać dlaczego warto uczyć się języka angielskiego.

Data dodania: 2011-03-20

Wyświetleń: 2826

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Język angielski jest jednym z języków germańskich. Różni się jednak bardzo od języka niemeickiego czy języków skandynawskich. Z powodu inwazji Normanów widać sporo zaleciałości z języka francuskiego.

Język angielski jest tzw. językiem uniwersalnym. Posługuje się nim jako językiem ojczystym ok 400 milionów osób. Dodatkowo ponad miliard osób zna go jako język obcy. Języka angielskiego używa się m.in w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Kanadzie, Australii, Indiach czy też w wielu krajach afrykańskich.

Dzięki znajmości angielskiego o wiele łatwiej będzie nam znaleźć pracę. Na dodatek pracę dobrze płatną.W chwili obecnej wiele firm wymaga przynajmniej podstawowej znajomości języka angielskiego. Nawet takie stanowiska jak Sprzedawca mają często znajomość angielskiego jako jedno z wymagań. Bez problemu wyjedziemy za granicę bez obawy że nie będziemy mogli porozumieć się z obcokrajowcami. Będziemy mogli pisać maile czy czytać zagraniczne strony.

Język angielski ma bardzo duży wpływ na język polski. Takie słowa jak komputer, sorry, hej, ok, hello, wow, oops, quiz, xero weszły do codziennego języka polskiego i są bardzo często używane.

Dlatego warto uczyć się i wybrać się na kurs angielskiego . Można wybrać się do szkoły albo uczyć się u korepetytora. Ale najłatwiej uczyć się angielskiego online. Warto aby taki kurs był darmowy oraz zawierał nagrania słownictwa oraz ćwiczenia z odpowiedziami. Kurs taki nie powinien wymagać rejestracji ani podawania maila.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena