Język angielski obecny jets w naszym życiu czy tego chcemy, czy też nie. Chcąc osiągać sukcesy w życiu zawodowym i towarzyskim warto jest znać angielski co najmniej w stopniu komunikatywnym. 

Data dodania: 2016-04-07

Wyświetleń: 1505

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak szybko podszkolić język angielski – 5 zasad

Na rynku nie brakuje placówek edukacyjnych, szkół językowych, które zapewniają w swojej ofercie iż nauczą nas języka szybko. Nie zawsze jest to możliwe i prawdą, czasem problem polega na metodzie nauki, czasem trudności w nauce wynikają z osobistych dysfunkcji, braku zaangażowania, systematyczności i słabej motywacji. Nauka języka angielskiego jest ważna z wielu powodów, często zależy nam aby ja przyspieszyć i szybko nauczyć się co najmniej podstaw. Nie wystarczy chęć do nauki, ani też sama nauka, warto jest wiedzieć jak się uczyć. Każdy z nas jest inny i co za tym idzie ma równe zdolności i możliwości przyswajania wiedzy.

Znając własne predyspozycje i preferencje zdecydowanie łatwiej jest się uczyć. Kluczem do sukcesu jest poznanie odpowiednio dużej ilości słów. Wbrew pozorom gramatyki można nauczyć się bardzo szybko, jednak na nic się zda ta znajomość, jeśli nie będziemy posiadać odpowiednio rozbudowanego zasobu słownictwa. Uczenie się języka wymaga czasu, powtórek, utrwalania wiadomości, stad też trudno jest uzyskać trwałe i dobre efekty w nauce szybko. Na potrzeby egzaminu, sprawdzianu jesteśmy w stanie nauczyć się wiele, ale podobnie jak szybko się możemy nauczyć tak dużej ilości słówek, wyrażeń, tak samo szybko zapominamy poznaną wiedzę, a przecież w nauce języka nie o to się rozchodzi. Język obcy pełni funkcje przede wszystkim komunikacyjne, ucząc się nie chodzi o naukę na pamięć, ale dla praktycznej umiejętności używania poznanych słów.

Jeśli zależy nam na błyskawicznej nauce to najlepszym sposobem na to jest wyjazd zagraniczny na kurs językowy.

Po pierwsze zyskujemy kontakt z żywym językiem, obcowanie z mieszkańcami, naturalnymi native speakerami, a także fachową pomoc w usystematyzowaniu wiedzy językowej. Zaletą kursów jest połączenie rozrywki, relaksu z nauką. Zasadą panującą na kursach jest zasada nauki przez praktykę, doświadczenie i przy tak zwanej okazji. Uczestnicząc w życiu codziennym, aktywnie wypoczywając i integrując się z grupą kursantów możemy czerpać wiedzę na każdym kroku przez całą dobę i to zupełnie nieświadomie, a co za tym idzie również bez uczucia trudu, wysiłku. Osłuchanie się jak i opatrzenie z językiem to wbrew pozorom wartościowa pomoc w nauce, dzięki której szybko uczymy się słówek kontekstowo, nie musząc powtarzać listy słów. Doświadczając sytuacji, w których musieliśmy odezwać siew jeżyku obcym uczymy się trwale, co oznacza, ze nawet po wielu latach kiedy wydawać się nam będzie że zapomnieliśmy już angielski, będziemy potrafili odszukać w pamięci dane znaczenie i użyć słówka w konwersacji. Pewnym substytutem kontaktu z językiem są konwersacje z native speakerami jak i uczestnictwo w forach i grupach dyskusyjnych portali społecznościowych w internecie, niemniej będąc za granicą dostęp do języka mamy non stop a konieczność posługiwania się nim wymusza brak w otoczeniu osób mówiących po polsku i okazji do używania języka ojczystego. To doskonała mobilizacja do używania języka, przełamania bariery językowej jaka trapi wiele osób nastawionych na perfekcjonizm, czy też wstydliwych - podaje Marcin z Preply.

Kiedy nie mamy możliwości wyjazdy i pobytu zagranicą warto jest podszkolić język dostępnymi sposobami w kraju. Nie musimy wydawać fortuny na korepetycje z angielskiego ani kursy języka angielskiego, bowiem możemy zadbać samodzielnie o własną edukację. Niezbędna jest do tego silna motywacja, która jest motorem działania poganiającym nas w czasie. Co prawda presja czasu nie sprzyja efektywnej nauce, to jeżeli zależy nam na czasie warto jest się zmobilizować i przyłożyć do nauki.

Jedną z zasad jaką winniśmy zastosować aby przyspieszyć naukę jest zasada małych partii materiału. Zbyt duża ilość wiedzy naraz może nas zniechęcić jak i zgasić nasz zapał do nauki. Rzadko udaje się nam opanować duże partie materiału naraz, tymczasem podzielenie wiedzy na mniejsze tematy i zagadnienia pozwala na naukę wartościową, a także obserwowanie swoich postępów w czasie wyznaczając sobie kolejne cele do osiągnięcia na przestrzeni czasu. Mimo że wiele szkół językowych gwarantuje opanowanie angielskiego w miesiąc, dwa, to często potrzeba jest minimum roku, aby nauczyć się języka od zera do poziomu swobodnej komunikacji na każdy temat. Ten czas skraca nieco pobyt za granicą, faktycznie już po miesiącu, dwóch można porozumiewać się w języku angielskim swobodnie a z każdym kolejnym miesiącem przybywa tematów na jakie potrafimy wypowiedzieć się bez oporów. Kiedy uczymy się niewielkimi partiami materiału łatwiej jest nam przyswoić wiedzę. Ta zasada pozwala również uczyć się więcej, a częściej. Doskonale w tę zasadę wpisują się aplikacje mobilne, które oferują szereg lekcji i zadań towarzyszących w niewielkich dawkach, a często. Nawet kilkanaście razy dziennie wykonane zadanie poświęcając na nie po dwie, trzy minuty może okazać się wartościowsze od spędzenia całego popołudnia nad słownikiem i książką. To także sposób na efektywne wykorzystanie każdej wolnej chwili do nauki, dzięki czemu osoby nawet niedyspozycyjne i zapracowane maja szansę nauczyć się w szybkim tempie angielskiego.

Kolejną z zasad przyspieszenia nauki jest systematyczność.

Jeżeli poświecimy co najmniej kwadrans na naukę każdego dnia możemy liczyć na rychłe efekty. Systematyczność umożliwia naukę w określonym harmonogramie, co także nie jest bez znaczenia, porządek w nauce to kolejna z zasad nauki języka. By szybko opanować język niezbędne jest przemyślane poznawanie kolejno po sobie następujących zagadnień. Zbyt chaotyczna nauka nie owocuje tak jak ta uporządkowana.

Kluczową zasadą jaką należy się kierować chcąc cieszyć się szybkimi efektami jest nauka poprzez doświadczenie i praktykę. Im więcej i częściej sięgamy po język tym szybciej się go uczymy. Bardzo ważnym jest to, aby używać języka przy każdej możliwej okazji, a w misrę ich braku stwarzać sobie okazję do stosowania języka. Sposobów na używanie języka jest wiele, każdy musi znaleźć sobie sam ten najlepszy, czy to poprzez internet, czy wyjazd zagraniczny. Statystycznie najszybciej uczymy się w naturalnym środowisku języka, tym samym warto jest udać się czy to do Wielkiej Brytanii, czy do Irlandii, na Maltę, do Kanady, czy USA, by móc obcować z językiem angielskim i uczyć się go poprzez używanie, nabywanie. Otoczenie się językiem i wystawienie na maksymalnie duża ilość różnorodnych bodźców językowych to podstawa. Jeśli znamy język co najmniej na poziomie podstawowym, jednak od lat go nie używaliśmy, a chcemy podszkolić te znajomość warto jest zadbać o intensyfikacje nauki poprzez rozmaite pomoce dydaktyczne, które dostępne są zarówno stacjonarnie w klasycznej postaci drukowanej jak i online.

Autor: Preply.com, http://preply.com/pl/skype/korepetycje-z-angielskiego

Licencja: Creative Commons
0 Ocena