Ten, kto ma działkę za miastem, wie, jaki to komfort. Nic wówczas nie ogranicza przed wyjazdem za miasto i odpoczynkiem w pięknych okolicznościach przyrody. Zwłaszcza teraz, kiedy wielu potrzebuje izolacji od skupisk ludzkich. Bo tak jest bezpieczniej. Poza tym zdalny tryb pracy i nauki pozwala na działanie z dowolnego miejsca. 

Data dodania: 2021-05-31

Wyświetleń: 532

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ach, gdyby mieć domek…

Coś, czego wielu zazdrości

Domki letniskowe z drewna tak naprawdę nie mają wad. Można bez cienia wątpliwości stwierdzić, że odpowiednia konstrukcja to gwarancja posiadania całorocznego lokum. Właściwie zaaranżowane pozwalają prowadzić codzienne życie w normalnym trybie. Latem służą częściej jako sypialnia, ponieważ pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu, a wieczorem do relaksu na tarasie. Zimą jednak daje możliwość schronienia przed chłodem i słotą – ogrzewając się w blasku kominka można zapomnieć nawet o najgorszych warunkach za oknem.

Taki azyl za miastem jest zbawienny dla zdrowia – tak fizycznego, jak i psychicznego. Można w pełni odpocząć, naładować akumulatory, ale też wzmocnić organizm. Długie spacery, jazda na rowerze czy jogging w takich warunkach przynoszą dużo lepsze efekty niż w mieście pełnym smogu. Dodatkowo to możliwość wdrożenia zdrowszej diety. Stworzenie ogródka warzywnego to gwarancja codziennej porcji świeżych produktów. Jajka, mięso i wędliny można brać od lokalnego gospodarza – żyć, nie umierać. To wszystko daje też możliwość zrobienia zapasów na zimę – otwarcie w grudniu słoika pełnego pięknych i pachnących malin nie równa się z niczym innym.

Co więcej, domki letniskowe z drewna to także doskonałe miejsce do organizowania spotkań z rodziną czy znajomymi. Urodziny, święta, wszelkie duże i małe okazje – teraz pomieścisz wszystkich gości w pięknych okolicznościach. A jeśli ktoś jest z dalszego zakątku? Żaden problem – odpowiednio duży dom pozwoli przenocować kilka osób.

Dom na długie lata

Należy pamiętać, że sama chęć posiadania domku letniskowego z drewna to nie wszystko. Aby służył on długie lata, musi stanąć na właściwie przygotowanym podłożu. Czeka nas zatem trochę pracy. Teren powinien być równy, utwardzony, a także oczyszczony z zieleni. Dobrze sprawdzi się porządna wylewka. Można też postawić na kostkę brukową lub bloczki. Niezwykle ważna jest także izolacja od podłoża. Zwłaszcza jeśli chcemy korzystać z lokum zimą. Odpowiednie zabezpieczenie uchroni przed utratą ciepła. Postawienie samego domu zostawmy już fachowcom, którzy uporają się z pracą w krótkim czasie i wszystko zrobią tak, jak należy.

Wówczas zyskujemy dom na długie lata. Domy takie są bardzo solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna świerkowego – warto jednak dodatkowo je zaimpregnować właściwym specyfikiem. Dzięki temu całość będzie jeszcze bardziej odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niewątpliwym atutem jest również zastosowanie technologii Anti-strom, która sprawia, że nawet huraganowe wiatry nie są w stanie zmącić spokoju domowników. Do mocnego drewna dodano również metalowe wzmocnienia konstrukcyjne, które sprawiają, że dom jest stabilny i bezpieczny.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena