Aranżacja salonu wcale nie musi opierać się na najpopularniejszych rozwiązaniach. Wręcz przeciwnie - może stać się nietuzinkowa i odzwierciedlać twój charakter. Zaaranżuj swoją bawialnię tak jak chcesz, aby móc spędzać w niej miłe, rodzinne chwile, świętować urodziny najbliższych czy też odpoczywać w leniwe, niedzielne popołudnia. Salon to dusza mieszkania oraz główne miejsce spotkań. 

Data dodania: 2021-06-28

Wyświetleń: 462

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Salon z charakterem

Źródło: tikkurila.pl 

Odważne decyzje

Przede wszystkim postaw na wyraziste kolory, egzotyczne wzory oraz nieoczywiste motywy, które wprawią gości w zachwyt. W tym sezonie modne są różne odcienie granatu - na przykład L433 Atlantis lub M354 Ara z palety Tikkurila Feel the Color. Będą dobrze komponować się z białym sufitem oraz gustownymi, srebrnymi i złotymi ornamentami. Aby rozjaśnić wnętrze warto powiesić na ścianach obrazy lub plakaty w białych ramkach, a na drewnianych meblach ułożyć wzorzyste poduszki.

Powiew morskiej bryzy

Innym pomysłem na aranżację salonu o granatowych ścianach będzie nadanie mu nadmorskiego klimatu. Podłogę możemy wyłożyć jasnymi, drewnianymi panelami i dobrać pasujące, sosnowe lub bukowe meble. Na stylowej niebieskiej sofie ułożymy biało-błękitne poduszki. W ramach bardziej nowoczesnego akcentu na ścianach mogą zawisnąć ręcznie plecione makramy. A może swoje miejsce na ścianie lub komodzie znajdzie nasze ulubione, rodzinne zdjęcie znad morza?

Szmaragd i złoto

Kolejnym kolorem ścian, który jest obecnie popularny i pojawia się w wielu salonach, jest butelkowa zieleń. Odcień L373 Emerald idealnie komponuje się ze złotymi dodatkami, które dodadzą wnętrzu szyku oraz elegancji. Takie połączenie wybierają osoby zdecydowane, które lubią wnętrza zaprojektowane w nieoczywisty sposób. Odcienie zielonego w pomieszczeniu pobudzają kreatywność oraz napędzają do działania. Przy takiej aranżacji salonu warto postawić również na meble o złotych wykończeniach, a także eleganckie lustra i inne dekoracje w tym kolorze.

Urban jungle

Innym pomysłem na aranżację z wykorzystaniem barwy L373 Emerald lub M384 Basilica jest nawiązanie do tropikalnej dżungli. Doskonałym dodatkiem będą poduszki w zwierzęcy deseń oraz meble z ciemnego drewna nawiązujące do stylu kolonialnego. Całość sprawi, że pomieszczenie nabierze nieco drapieżnego charakteru. Dla utrzymania spójności wystroju warto w salonie postawić wiele kwiatów doniczkowych, które stworzą wrażenie małej, prywatnej dżungli.

Aranżacja salonu (www.tikkurila.pl) może przybrać bardzo różne oblicza w zależności od naszych gustów. Korzystając z designerskich inspiracji, pamiętajmy o tym, aby dodać oryginalny akcent od siebie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena