Donice do domu i ogrodu to jedna z najciekawszych nowinek w kategorii archtektury wnętrz i krajobrazu, bijąca ostatnio rekordy popularności.

Data dodania: 2020-11-12

Wyświetleń: 877

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Donice – innowacyjny trend w aranżowaniu przestrzeni, czy dziwna ekstrawagancja?

Większość konsumentów doniczek ogrodowych w krajach Europy ma dostęp do własnej przestrzeni zewnętrznej, a wielu z nich to aktywni ogrodnicy. Osoby zamieszkałe w małej zabudowie miejskiej tworzą ogrody wewnętrzne, umieszczając rośliny wokół domu. Wynika to z ogólnej tendencji do bycia blisko natury. Doniczki ogrodowe, które można łatwo przenosić i używać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, zapewniają konsumentom niezbędną elastyczność. Design i zrównoważone wartości to ważne zalety produktu.

Doniczki i donice ogrodowe to pojemniki używane do uprawy i ekspozycji kwiatów i roślin. Występują we wszystkich kształtach, rozmiarach, kolorach i materiałach. Europejscy konsumenci umieszczają doniczki ogrodowe na tarasach, na schodach frontowych, w ogrodach i na terenach miejskich, w małych ogrodach, na balkonach, dachach lub w domu.

Doniczki ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takie jak, polietylen, drewno, laminat, metal lub materiały biodegradowalne. Doniczki ogrodowe powinny być łatwe do przenoszenia i przemieszczania, aby ułatwić obsługę, transport i modernizację ogrodu, to sprawia, że ​​lekkie materiały są popularną opcją.

Doniczki ogrodowe muszą odpowiadać trendom w dekoracji wnętrz i na zewnątrz, ponieważ cechy projektowe, takie jak kształt i dekoracja, mają znaczenie. Dominują kształty owalne i okrągłe, ale stosuje się również kształty kwadratowe i inne, w zależności od tego, czy style są bardziej wyraziste, czy minimalistyczne.

Doniczki należą do konkurencyjnego, wrażliwego cenowo segmentu, a ich konstrukcja musi również maksymalizować przestrzeń pojemnika. Z tego powodu doniczki często są projektowane z uwzględnieniem opakowania i całkowitej pojemności.

Twórz spójne kolekcje doniczek do wnętrz i na zewnątrz domu. Przeanalizuj style z historycznym, retro akcentem (na przykład art deco), aby dopasować się do trendu i profesjonalnego designu.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena