Donice z metalu wyróżniają się unikalną i wyrazistą powierzchownością. Trudno ich nie zauważyć na tle ogrodowej scenerii. Metal uwydatnia się w towarzystwie kwiatów, roślin, krzewów. Taki benefit sprokuruje klimat i uczyni z roślinności efektowną scenerię w nowoczesnym wydaniu. 

Data dodania: 2022-08-18

Wyświetleń: 370

Przedrukowań: 3

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

INSPIRACJA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Metalowe donice ogrodowe z rustykalną patyną czasu

Metalowe donice są odporne na działanie czynników atmosferycznych, a ich zastosowanie nie ogranicza się jedynie do zielonych przestrzeni ogrodowych. Z dobrym skutkiem metalowe donice ogrodowe mogą być wykorzystywane na tarasie i balkonie.

Zindustrializowane zakątki – jakie donice się tu sprawdzą?

Domy skonstruowane w reformistycznym stylu często na zewnątrz otoczone są sporą ilością betonu z niewielką ilością drewna i szkła w różnej konfiguracji. W takim środowisku króluje piekielnie loftowy charakter. Drakońskie lśniące powierzchnie można wypełnić dekoracją w stylu modernistycznej donicy corten. Stalowe donice ogrodowe z cortenu pięknie będą  się prezentowały w otoczeniu minimalistycznej zabudowy, ozdobnych drzewek, betonowych i ceglanych ścian. Misy i kwadratowe modele donic corten uzupełnią nie tylko zakątki zaaranżowane w przestrzeni zewnątrz posiadłości, ale także miejsc o publicznym i komercyjnym przeznaczeniu. Geometryczne kształty produktu z charakterystycznej rustykalnej stali corten, doskonale sprawdzą się w tworzeniu wieloelementowych konfiguracji. Metalowy akcent z dobrym skutkiem może zostać wykorzystany zarówno w otoczeniu antycznej zabytkowej zabudowy, jak i w otoczeniu nowoczesnych, przeszklonych biurowców.

Cortenowe donice ogrodowe w ponadczasowych ogrodach

Pretorianie jakości, trwałości oraz klasycznej elegancji mogą sięgnąć po stylizowany wariant donicy sprzed paru epok. Tak osobliwy akcent w ponadczasowej specyfice znakomicie dopełni reprezentatywne ogrody francuskie, angielskie, rustykalne. Donice corten będą doskonałą dekoracją romantycznego siedliska, a także eleganckiej, rezydencjalnej fasady. Doskonale wyprofilowane kształty donic dodadzą całości wykwintności i podkreślą  styl aranżacji. Dopełnieniem kompletnej stylizacji będą misy oraz wazy. Bogato zdobione naczynia ogrodowe idealnie zuniformizują się w śródziemnomorskim, nastrojowym zieleńcu.

Rustykalne donice ze stali corten

Specyficzne produkty ze stali corten B dosypują do ogrodowej i tarasowej aranżacji wyrazisty charakter. Płomienisty kolor sprawia, że donice przykuwają uwagę i pięknie się komponują z wyrazistą zielenią liści roślin. Donice ze stali cortenowej spodobają się miłośnikom nowoczesności i ekscentryczności. Prawzór udanie może znaleźć zastosowanie nie tylko w dekoracji domów, ale także skwerów przyulicznych, lokali gastronomicznych oraz hoteli.  Duże donice ze stali corten sprawdzą się idealnie w sadzeniu drzewek ozdobnych, a nawet drzew sporej wielkości. Donice z rustykalną patyną czasu pięknie zaprezentują się w miejscach zaprojektowanych z nutą industrialnej oraz nowoczesnej konwencji.

Stal corten a fontanny industrialne

Wielbicieli wypoczynku w doskonałych warunkach ogrodu wodnego zainspirują fontanny z obiegiem zamkniętym. Efektowne baseny tworzą w ogrodach wyjątkową atmosferę – szum wody wycisza i odpręża. Fontanny industrialne z podświetleniem zaprojektowane w duchu współczesnego designu, zdecydowanie będą się wyróżniać na tle kwiatów i bujnej roślinności. Modele wykonane ze stali pokrytej patyną czasu – cortenu, rewelacyjnie uzupełnią ogrody inspirowane japońską estetyką tworząc pierwszoplanowy element.

Nowoczesne donice i fontanny stylizowane epoką czasu, łatwo skojarzyć z sympatyzowaną estetyką i stylistyką aranżowanego miejsca. Produkty warto wykorzystać w ogrodach, na tarasach i balkonach. Znajdą zastosowanie także w domu. Industrialne modele donic i fontann z powodzeniem można wkomponować w scenerię wakacyjnych kurortów i dużych miast.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena