Styl skandynawski już od kilku sezonów pojawia się w aranżacjach wnętrz i wygląda na to, że nigdzie się nie wybiera. To nie lada wyczyn móc zachować powściągliwość w wyborze wystroju, a jednocześnie sprawić, by przestrzeń była przytulna. 

Data dodania: 2021-04-08

Wyświetleń: 638

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Mieszkanie w stylu skandynawskim - jak je urządzić?

Styl ten jest tak popularny, ponieważ przemawia zarówno do naszych skłonności do porządku, jak i do pragnienia życia w zachęcających i wygodnych wnętrzach. Chcesz uzyskać wygląd, z którego kraje skandynawskie są tak znane? Zwróć uwagę na te piękne, warstwowe przestrzenie. 

Podczas aranżacji i zmiany wnętrza z pewnością przydadzą się klucz udarowy akumulatorowy DeWalt i szlifierka kątowa akumulatorowa Metabo. Są to narzędzie niezbędne szczególnie wtedy, gdy planujesz poważny i kompleksowy remont. 

Minimalizm w wyrafinowanej formie 

Skandynawski wystrój wnętrz znany jest z minimalistycznych palet kolorów, przytulnych akcentów i efektownych, nowoczesnych mebli. Projekty często grają z naturalnym światłem, tak pożądanym przez mieszkańców krajów skandynawskich.  

Kontrast 

Duże kontrasty są znakiem rozpoznawczym skandynawskiego wystroju wnętrz. Nowoczesne meble kontrastują również z ozdobnymi detalami architektonicznymi, które są powszechne w zabytkowych budynkach w północnej Europie. 

Modne meble 

Nawet w nowo wybudowanych, nowoczesnych pomieszczeniach modne meble mają kluczowe znaczenie. Postaw na oryginalne formy i stonowane barwy, dzięki czemu przestrzeń będzie nie tylko modna i stylowa, ale również spójna.  

Stonowane kolory 

We wnętrzach w stylu skandynawskim niezwykle ważne są jasne, stonowane barwy. Dzięki nim możesz uzyskać efekt przytulnego, eleganckiego wnętrza, a jego charakter podkreślisz za pomocą wyrazistych mebli i faktur.  

Kolorowe dzieła sztuki 

Kolorowa sztuka rzadko pojawia się w skandynawskich wnętrzach, ale jeśli już, to często w graficznych multiplikach. W jadalni meble są często proste: krzesła w stylu klasycznym i niebanalny stół. Świece są znakiem rozpoznawczym stylu hygge i często znajdują się w prostych mosiężnych świecznikach. 

Przytulność 

Mówiąc o hygge, Duńczycy starają się wcielać tę filozofię we wszystkie aspekty swojego wystroju: Zrób to tak przytulne i wygodne, jak to tylko możliwe. W tej małej przestrzeni nieposłane łóżko jest dosunięte do okna i zajmuje całą przestrzeń. Zasłony oddzielają przestrzeń do spania, co jeszcze bardziej zwiększa przytulność. 

Pokój dzienny w stylu skandynawskim charakteryzuje się prostymi, czystymi meblami i stonowanymi odcieniami szarości, przez co może wydawać się zimny i niezachęcający. Jednak dzięki efektownej fotografii i przytulnej mieszance faktur, takich jak narzuta z owczej skóry i kilimowy dywan, pokój ten wydaje się przytulny. 

Kominek 

Skandynawskie domy znane są z kominków umieszczonych w rogu pokoju - nie na środku ściany. W związku z tym, aranżacje siedzeń są często odpowiednio zaprojektowane. W stylu skandynawskim nie znajdziemy mebli umieszczonych w kątach czy pod ścianą. Kanapa, fotele i stolik najczęściej znajdują się na środku salonu, a przestrzeń za nimi umożliwia swobodne przemieszczanie się po pomieszczeniu.  

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena