Styl skandynawski kojarzy się z szarością, bielą – niektórzy uważają, że dominują tu zimne wnętrza, w których nie można czuć się dobrze. Z kolei zwolennicy tego stylu, wymieniają mnóstwo kontrargumentów, które świadczą o korzyściach stylu. Jak urozmaicic wystrój w nordyckim stylu?  

Data dodania: 2017-09-28

Wyświetleń: 676

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak urozmaicić wnętrze w stylu skandynawskim

Wystarczy trochę pomysłowości, a styl skandynawski spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Poniżej przykłady różnych aranżacji mieszkań w norweskim stylu.

 

 

Mocne kolory

 

Po pierwsze styl skandynawski nie jest zimny – wiele zależy od indywidualnego podejścia do tematu, jednak biele czy szarości można przełamać różnymi kolorami co ożywia wnętrze i sprawia wspaniałe wrażenie. Jak to może wyglądać w praktyce? Dużo zależy od tego, co kto lubi. Jeżeli ktoś lubi mocne, charakterystyczne połączenia i nie boi się kontrastów, można zaszaleć nawet z czernią, albo z innymi ciemnymi kolorami, jak na przykład ciemny brąz. Takim kolorem można pomalować jedną całą ścianę, albo namalować jakieś paski czy inne figury.

 

Pastele

 

W kolejnej odsłonie stylu skandynawskiego, który proponujemy na wiosnę tego roku, dominować będą pastele. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że idealnie komponują się ze stylem i jego białymi ścianami, dodatkowo wprowadzają lekką ożywczą atmosferę do mieszkania i sprawiają, że wnętrza stają bardziej przytulne. Dodatkowo pastele są modne tej wiosny. Odradzałabym jednak malowanie ścian w tych kolorach – bardziej skłoniłabym się ku dodatkom lub mebelkom. Na przykład możne ładnie zaaranżować salon zmieniając zasłony na lekki pastelowe, obicia poduszek na kanapie (między innymi ładne połączenie stworzą pastelowe kolory: miętowy i niebieski, ale nie można wtedy dodawać innych kolorów – tylko te dwa). Dodatkowo świeże kwiaty do wazonu (mogą to być żółte tulipany) i ładny obrus na stół – kilka takich drobiazgów naprawdę może całkowicie odmienić oblicze wnętrza.

 

Drewno

 

Wnętrze w stylu skandynawskim doskonale komponuje się z jasnym drewnem. Pomysłów jest wiele – można postawić na drewnianą podłogę i stolik z paneli, ale można też zrobić drewniany sufit – wygląda on pięknie, trzeba jednak uważać, gdyż drewniany sufit może zmniejszyć optyczne pomieszczenie, zatem do małych pokoi nie jest to dobre rozwiązanie. W każdym razie drewno samo w sobie dodaje przytulności mieszkaniu – im go więcej, tym lepiej, a w połączeniu z białymi ścianami stworzy naprawdę wyjątkowy klimat.

 

Ciekawe dodatki

 

Wnętrze w stylu skandynawskim zyskuje wyrazu, gdy postawimy na ciekawe dodatki. Drobne energetyczne i oryginalne akcenty nadadzą wnętrzu charakteru. Do wyboru mamy designerskie lampy w stylu skandynawskim, poduszki i narzuty na kanapy czy tapczany, drobne bibeloty jak ramki na zdjęcia, świeczniki itp. Styl skandynawski jest obecnie bardzo modny, zatem dodatki pasujące do aranżacji nordyckich znajdziemy niemal we wszystkich popularnych sklepach wnętrzarskich.

 

Podsumowując wystarczy kilka drobnych zabiegów, które wcale nie wymagają wielkiego nakładu pracy, by stworzyć przytulną atmosferę w skandynawskim wnętrzu. Kombinacji w tym stylu jest tyle, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena