Pozornie, urządzenie funkcjonalnego wnętrza nie jest trudne. Jednakże, nie tylko funkcjonalność jest istotna.

Data dodania: 2017-08-22

Wyświetleń: 468

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak dodać przytulności naszym wnętrzom

 Brak charakteru danego wnętrza sprawia, że nie jest ono przytulne i mieszkanie przestaje być komfortowe. Co więc należy zrobić, aby nieco ocieplić surowe wnętrze? Jakie meble wykorzystać, jak udekorować pokoje?

Styl skandynawski

Ostatnimi czasy bardzo modne jest urządzanie pokoi, jak i innych pomieszczeń w stylu skandynawskim. Generalnie, styl ten kojarzy się właśnie z surowymi wnętrzami, jednak nie oznacza to, że wnętrza skandynawskie nie mogą być przytulne i oryginalne. Trzeba po prostu wybrać odpowiednie meble skandynawskie oraz mieć pomysł na kolorystyczne ich dopasowanie do siebie.

Na pewno oprócz metalowych stołów i krzeseł w kolorach bieli i czerni warto wykorzystywać także meble tapicerowane. Z pewnością, tapicerowana sofa skandynawska nada charakteru pokojowi gościnnemu i sprawi, że będzie on nieco bardziej przytulny. Jeśli chodzi o kolorystykę, meble skandynawskie charakteryzują się tym, ze przeważnie są jednokolorowe. Jednakże, nie oznacza to, że muszą być czarne lub białe. Warto rozważyć kupno sofy w kolorze niebieskim czy grafitowym.

Jak dopasować kolory?

Oczywiście, nie jest dobrym pomysłem kupowanie wszystkich mebli skandynawskich w odmiennych kolorach. W takiej sytuacji pomieszczenie nie tyle nabierze charakteru, co będzie bardzo nieestetyczne. Stąd też, kupując na przykład sofę należy zwracać uwagę na to w jakich kolorach dobrano pozostałe meble. Jeśli większość z nich jest czarna bądź tez biała, można wybrać sofę w takim samym kolorze. Jednakże, z racji tego, że kolory tego typu są uniwersalne, można sobie pozwolić na wybór sofy w bardziej żywym kolorze.

Dodatki do wnętrz

Z pewnością klimatu wnętrzom nadają również różnego rodzaju dodatki. Miedzy innymi warto zainwestować w niewielkie poduszki ozdabiające sofę. Ponadto, wskazane jest również zagospodarowanie pomalowanych ścian, na przykład poprzez wykorzystanie ciekawych plakatów bądź też nowoczesnych obrazów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena