Chirurgia bariatryczna może powodować impotencję wśród mężczyzn, ale wśród kobiet redukuje problemy z nietrzymaniem moczu. Najnowsze badanie przeprowadzone w Austin Hospital w australijskim Melbourne, objęło ponad stu pacjentów, którzy zostali poddani zabiegom chirurgii bariatrycznej.

Data dodania: 2011-08-30

Wyświetleń: 1919

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chirurgia bariatryczna jest jednym z najbardziej popularnych wśród osób otyłych typów operacji, która przyczynia się do utrata masy ciała.  Polega ona na chirurgicznym poprowadzeniu opaski wokół żołądka poważnie otyłej osoby, co zmniejsza jego objętość, do takiego rozmiaru, że pacjenci mogą wygodnie spożywać posiłki.

 W badaniu stwierdzono, że po zabiegu problemy z zaburzeniami erekcji nasiliły się wśród mężczyzn, którzy mieli je przed operacją. Tymczasem wśród tych kobiet, które cierpiały na problemy związane z nietrzymaniem moczu, po operacji zauważono poprawę. Mężczyźni z problemem nietrzymania moczu nie odczuli poprawy. Chirurdzy mówią, że badanie to dotyczyło tylko ograniczonego okresu czasu tzn. bezpośrednio po zabiegu. Nasilona impotencja mężczyzn może być wynikiem problemów psychologicznych wynikających z operacji, lub z występującymi zmianami hormonalnymi.

 Wiadomo, że otyłość jest jedną z przyczyną impotencji u mężczyzn. Otyłość również jest przyczyną gorszej samooceny, która może podważać ich poczucie własnej wartości, i zmniejszyć prawdopodobieństwo silnych doznań seksualnych. 

 Dobra dieta i wysiłek fizyczny to najlepsze sposoby na utratę wagi. Jeśli chcesz stracić na wadze (zgodnie z wynikami wyszukiwarek Internetowych, to najbardziej popularne postanowienie noworoczne w 2011 roku) możesz również zasięgnąć porady u lekarza wyspecjalizowanego w leczeniu otyłości i nadwagi. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena