Zwiększająca się krótkowzroczność jest coraz częstszym problemem spotykanym wśród dzieci i młodzieży. W artykule przedstawiono informacje na temat miękkich soczewek kontaktowych hamujących narastanie tej wady wzroku.
Dr n.med. Mariusz Koziak Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej gdzie z wyróżnieniem zdobył specjalizację II stopnia z okulistyki oraz obronił pracę naukową z zakresu soczewek kontaktowych, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Celem pogłębienia wiedzy z zakresu okularów skończył Szkołę Optyczną, uzyskując dyplom optyka. Organizuje liczne szkolenia z zakresu dopasowywania soczewek kontaktowy dla lekarzy okulistów. Autor 5 i współautor 15 prac naukowych opublikowanych w czasopismach okulistycznych w kraju i na świecie. Członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych. Główny obszar zainteresowania to soczewki kontaktowe, w tym korekcja stożka rogówki, korekcja wysokiego astygmatyzmu oraz ortokorekcja. (www.okulux.pl)
Zwiększająca się krótkowzroczność jest coraz częstszym problemem spotykanym wśród dzieci i młodzieży. W artykule przedstawiono informacje na temat miękkich soczewek kontaktowych hamujących narastanie tej wady wzroku.
Astygmatyzm jest częstą wadą wzroku, powodującą złe widzenie u dzieci i dorosłych. W artykule opisano najnowszą metodę korekcji astygmatyzmu soczewkami ortokorekcyjnymi, które dodatkowo hamują narastanie wady.
Radzenie sobie z krótkowzrocznością jest poważnym wyzwaniem dla ludzi na całym świecie. W tym artykule odnajdą Państwo opis najnowszych metod walki z narastającą wadą wzroku.
W artykule przedstawiono ortokorekcję, relatywnie nową w Polsce metodę korekcji krótkowzroczności. Dobre widzenie uzyskuje się dzięki ortosoczewkom, zakładanym tylko na noc.
W artykule przedstawiono alternatywną do okularów metodę korekcji wzroku po 40 roku życia. Są to soczewki kontaktowe wieloogniskowe, które umożliwiają dobre widzenie z daleka i z bliska.
Dr n.med. Mariusz Koziak Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej gdzie z wyróżnieniem zdobył specjalizację II stopnia z okulistyki oraz obronił pracę naukową z zakresu soczewek kontaktowych, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Celem pogłębienia wiedzy z zakresu okularów skończył Szkołę Opt ...