W artykule przedstawiono alternatywną do okularów metodę korekcji wzroku po 40 roku życia. Są to soczewki kontaktowe wieloogniskowe, które umożliwiają dobre widzenie z daleka i z bliska.

Data dodania: 2011-03-03

Wyświetleń: 4662

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gorsze widzenie z bliskiej odległości.

W którymś momencie po przekroczeniu 40 roku życia, niezależnie od tego czy nosi się okulary czy też nie, widzenie z bliska zaczyna sprawiać trudności. Podczas czytania zaczynamy odsuwać coraz dalej książkę lub gazetę, niewyraźny staje się ekran na telefonie komórkowym, kiepsko widać tarczę zegarka, nie zawsze możemy doczytać szczegóły na ekranie nawigacji w samochodzie, gorzej nam się czyta w słabszym oświetleniu. Objawy te wskazują, że potrzebujesz dodatkowej korekcji z bliskiej odległości. Nie jest to choroba oczu i ten naturalny proces gorszego widzenia z bliska odczuwają wszystkie osoby osiągający wiek średni. Jest to wynik fizjologicznego procesu twardnienia i spadku elastyczności soczewki oka, która coraz trudniej zmienia swój kształt, mimo napinania się mięśnia akomodacyjnego.

Czy zawsze musimy nosić okulary do czytania?

Najprostszym rozwiązaniem problemu gorszego widzenia z bliska są odpowiednio dobrane okulary do czytania. Nie wszyscy jednak chcą je nosić i pokazywać, że z bliska gorzej widzą. Gdy nie chcemy jednak nosić okularów możemy wypróbować nowoczesne soczewki kontaktowe progresywne (inaczej zwane wieloogniskowymi). Takie specjalistyczne soczewki kontaktowe zapewnią po krótkim okresie adaptacji, ostre widzenie z bliska i z daleka bez konieczności sięgania po okulary.

Jakie korzyści zapewnią dobrze dopasowane specjalistyczne soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe progresywne (wieloogniskowe) ułatwiają życie w wielu codziennych sytuacjach. Pozwolą na większą aktywność w pracy oraz w życiu towarzyskim, swobodne uprawianie sportów bez ograniczeń. Dodatkowo nie trzeba pamiętać o zabieraniu ze sobą okularów do czytania. Nowoczesne, miękkie, niezwykle komfortowe soczewki kontaktowe wieloogniskowe będą idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą zachować młodzieńczy wygląd i nie zmieniać trybu życia z powodu gorszego widzenia z bliska.

Tego młodzieńczego wyglądu i stylu życia wszystkim Państwu życzę.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena