W czasach opanowanych przez multimedia i elektronikę, narażamy się na pogorszenie wzroku. Już więcej niż mniej osób nosi lub powinno nosić okulary. Ale dość pragmatyczną alternatywą dla nich wydają się soczewki kontaktowe. Na co więcej lepiej się zdecydować – okulary w stylowych oprawkach, czy totalnie niezauważalne kontakty?!

Data dodania: 2017-07-28

Wyświetleń: 582

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Aparat korekcyjny oraz… stylowy

Aparaty korekcyjne pomagają funkcjonować w świecie, jeśli posiada się jakiś uszczerbek na zdrowiu. Na przykład osoby z uszkodzonym słuchem noszą aparat słuchowy, za sprawą którego lepiej słyszą. Osoby z uszkodzonym wzrokiem dla lepszego widzenia noszą okulary lub soczewki kontaktowe. Znajdują się więc w dość komfortowej sytuacji. Po pierwsze dlatego, że nie muszą nosić jakiegoś określonego aparatu, ale mogą wybrać jeden z dwóch dostępnych. Po drugie okulary za sprawą swoich oprawek uchodzą nie tylko za aparat korekcyjny, ale również element garderoby. To zatem swoiste szczęście w nieszczęściu.

Ach te oprawki – stawiamy na okulary

Okulary w obecnych czasach to już nie taki zwykły aparat korekcyjny, lecz przede wszystkim element garderoby – do tego bardzo stylowy. Nosić chce je niemal każdy, efektem czego noszą je osoby, które muszą, bo cierpią na wadę wzroku, ale również takie, które mogą sobie zrobić okulary z przezroczystymi a nie korekcyjnymi szkłami. Stało się tak za sprawą tego, że okulary projektują najlepsze domy mody, a reklamują najlepsze agencje reklamowe. Coś, co przyciąga wszystkich do okularów, to ich oprawki wyglądające bardzo interesująco. Pomijając kwestię wyboru szkieł, czym zajmuje się optyk lub optometrysta, trzeba wybrać również oprawki okularów. Ich kształt wybiera się stosownie do kształtu twarzy, a ich kolor wybiera się stosownie do koloru włosów. Właściwie dobrane okulary ze szkłami i oprawkami, zapewniają komfort widzenia oraz ubogacają image.

Ach ten pragmatyzm – stawiamy na kontakty

Soczewki kontaktowe to małe powłoki, które zakłada się na oczy w celu lepszego widzenia. Stały się one rewolucją w optycznym świecie i pragmatyczną alternatywą dla okularów. Można je nosić bowiem w każdej sytuacji i nigdy nie przeszkadzają. Występują w wielu wariantach – od soczewek twardych i miękkich, przez soczewki kolorowe i przezroczyste, po soczewki sferyczne, toryczne i multifokalne.

Okulary kontra kontakty

To, czy decydujemy się na okulary, czy na soczewki kontaktowe, zależy od nas. Można nosić jedne, można nosić drugie, a może nosić je też naprzemiennie. Najważniejsze, aby każdy czuł się w nich komfortowo. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena