Nie liczy się to jak chcielibyśmy wyglądać, liczy się to jak wyglądamy. Właśnie pod to jak wyglądamy dostosowujemy kreowanie swojego image. Na przykład fryzurę i brodę dobieramy pod kątem kształtu głowy. Oto krótki przegląd fryzur, które sprawdzą się na każdym typie głowy.

Data dodania: 2017-08-29

Wyświetleń: 2987

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kształt fryzury oraz brody a kształt głowy

Na początek, aby właściwie dobrać fryzurę lub/oraz brodę do kształtu głowy, należy dokonać jej pomiaru. Pierwszy krok to pomiar długości i szerokości twarzy w celu sprawdza czy jest dłuższa niż szersza, czy też ma większą szerokość niż długość. Za drugi krok uznaje się pomiar linii czoła, która może pozostawać prosta, albo wyginać się w górę lub w dół. Trzecim krokiem okazuje się z kolei pomiar kształtu szczęki określający go jako literę u, rozdęte u oraz v.

Fryzury dla głowy o okrągłym kształcie

Głowa okrągła to głowa szersza niż dłuższa, o linii czoła wygiętej w górę i ze szczęką w kształcie litery u. Warto wówczas zmniejszyć optyczne wrażenie grubości. Najlepiej bardziej przycinać boki, a nieco mniej górę.

Fryzury dla głowy o owalnym kształcie

Głowa owalna to głowa dłuższa niż szersza, o linii czoła wygiętej w górę i ze szczęką w kształcie litery u. To najlepszy typ głowy, bo sprawdza się na nim każdy rodzaj fryzury. Należy aczkolwiek uważać, aby zbytnio jej nie poszerzyć, ani nie wydłużyć.

Fryzury dla głowy o kwadratowym kształcie

Głowa kwadratowa to głowa szersza niż dłuższa, o linii czoła prostej i ze szczęką w kształcie rozdętej litery u. Warto wówczas postawić na jej wydłużenie. Najlepiej zostawić górę, a pozbyć się boków.

Fryzury dla głowy o prostokątnym kształcie

Głowa prostokątna to głowa dłuższa niż szersza, o linii czoła prostej i ze szczęką w kształcie rozdętej litery u. Warto wówczas postawić na jej poszerzenie. Najlepiej zachować proporcje w długości włosów z boku i na górze.

Fryzury dla głowy o trójkątnym kształcie

Głowa trójkątna to głowa dłuższa niż szersza, o linii czoła prostej i ze szczęką w kształcie litery v. Bardziej niż fryzurą wypada zająć się brodą poszerzającą dolną partię twarzy. W kwestii fryzury jednak sprawdza się rozburzanie włosów, a jeśli już ich układanie to z opadającą na czoło grzywką.

Fryzury dla głowy o odwrócenie trójkątnym kształcie

Głowa odwrócenie trójkątna to głowa dłuższa niż szersza, o linii czoła wygiętej w dół i ze szczęką prostą. Rolę pierwszoplanową powinna grać fryzura, a na drugi plan zejść broda, bo należy poszerzyć górne partie twarzy. Nie wolno w tym wypadku zapominać o włosach po boku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena