Zabiegi keratynowe, które są przeprowadzanie w salonach odnowy skutecznie regenerują włosy i poprawiają ich wygląd. Niestety, mogą być dla niektórych zbyt drogie. Czy kosmetyki, które możemy używać w domu są równie skuteczne?

Data dodania: 2015-03-25

Wyświetleń: 1872

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Keratyna do włosów – co zamiast drogiego zabiegu w salonie?

Tajemnica keratyny
Keratyna to białko, które wchodzi w skład budowy włosa ludzkiego. Obecne jest również w zębach, paznokciach i warstwach naskórka, warunkując ich kondycję i odporność na czynniki zewnętrzne. Co ciekawe, białko to determinuje także to, czy włosy są proste czy kręcone. Niektóre zabiegi, jak na przykład trwała ondulacja może zerwać łańcuch wiązań białka we włosach i w ten sposób sprawić, że zaczną się one kręcić. Jednak trwałe kręcenie włosów osłabia pasma i lepiej go unikać. 

Dlaczego tracimy keratynę?
Przyczyniać się może do tego wiele czynników, takich jak: czynniki pogodowe, promieniowanie słoneczne, zabiegi koloryzacyjne włosów. Do utraty kreatyny przyczynia się również niestety codzienna stylizacja włosów. 

Czym jest zabieg keratynowy?
Zabieg keratynowy, nazywany także encanto, natomiast wygładza, prostuje i wzmacnia pasma, które stają się bardziej gładkie, miękkie i błyszczące. Są również mniej podatne na kruszenie się. Można go stosować na włosy proste, kręcone lub falowane. Efekt prostowania jest widoczny przez kilka miesięcy. 

Kosmetyki do włosów z keratyną 
Zabiegi w salonie fryzjerskim kosztuje średnio od 250 do 400 zł. Nie trzeba jednak wydawać aż tylu pieniędzy. Można na początek spróbować specjalnych kosmetyków do włosów, które posiadają w swoim składzie keratynę. Mogą być to szampony, głęboko nawilżające maski, odżywki lub spraye do myciu. 

Jak nakładać maskę, która ma w składzie keratynę?
Umyj włosy i wysusz je za pomocą ręcznika. Dopiero wtedy zaaplikuj kosmetyk na całych włosach – gdy są mokre cała maska tak naprawdę ścieka z włosów, a nie wnika w ich strukturę. Odczekaj kilka minut (w tym czasie wykonaj inne zabiegi pielęgnacyjne ciała) i dopiero zmyj maskę lub odżywkę. Gotowe – twoje włosy będą pełne blasku i witalności. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena