Gładkie jak jedwab nogi, skóra bez zaczerwienienia i depilacja bez bólu. Brzmi jak marzenie? Niekoniecznie. Zobacz kilka wskazówek, które pozwalają wykonać zabieg bez krzyku i łez.  

Data dodania: 2015-04-09

Wyświetleń: 1614

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak golić nogi depilatorem, żeby mniej bolało?

Ciepła kąpiel

Kąpiel w ciepłej, ale nie gorącej wodzie, nie tylko odpręża, ale również sprawia, że skóra staje się mniej wrażliwa na ból. Warto wybierać depilatory, które są wodoodporne – można ich używać w wannie lub pod prysznicem. Aby dokładnie pozbyć się wszystkich włosków, najlepiej zrelaksować się w wannie na więcej niż kilka minut. Nogi i depilator powinny być w czasie usuwania włosów zanurzony całkiem w wodzie, która je uniesie i wtedy będzie je łatwiej chwycić.

Pod prysznicem

Jeśli nie masz wanny, depilację możesz wykonać także pod prysznicem. Zadbaj, aby skóra była cały czas wilgotna. Możesz również nałożyć na nogi niewielką ilość żelu pod prysznic.

Depilacja na sucho

Pamiętaj, by skóra był sucha i odtłuszczona. W drogeriach można dostać specjalne chusteczki, które przygotowują ciało do zabiegu. Są zamoczone w specjalnym środku, który łagodzi i chłodzi skórę, dzięki czemu depilacja na sucho staje się mniej bolesna i bardziej komfortowa.

Krótkie włoski

Aby pozbyć się krótkich włosków, unieś je dłonią do góry, dzięki czemu depilator będzie je sprawniej wychwytywać.
 

Pewne ruchy

Najlepiej przesuwać depilator od dołu ku górze – usuwanie włosów pod włos będzie mniej bolesne. Pamiętaj, że najbardziej bolesny jest pierwszy zabieg. Każdy kolejny jest przyjemniejszy. Zaczerwienie skóry, w szczególności u osób, które nie stosowały wcześniej urządzenia, jest normalne. Dlatego dobrze, jeśli zabieg usuwania włosków wykonasz wieczorem – skóra będzie miała czas, aby odpocząć i wyglądać pięknie.

Po zabiegu

Aby złagodzić zaczerwienie skóry i nawilżyć skórę, nałóż balsam po depilacji lub łagodzący krem do ciała. Regularny masaż skóry, który możesz wykonywać codziennie pod prysznicem zapobiegnie wrastaniu się maleńkich włosków. Podobnie działa peeling lub scrub.  

Licencja: Creative Commons
3 Ocena