(Prawie) pełna gotowość! Wraz z nadejściem lata pojawiają się odwieczne dylematy – „założyć spodnie, czy szorty?” „Czy będę dobrze wyglądała w tej sukience?”. 

Data dodania: 2014-05-26

Wyświetleń: 955

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nawet jeżeli przygotowałyśmy się na upalne dni i nasza sylwetka przypomina te z pierwszych stron czasopism modowych, to jest jedna rzecz, która może nas mocno zniechęcić do pokazania światu odrobiny ciała więcej.

Mowa oczywiście o włoskach – ok. 5 mm przekleństwie każdej z nas. Kłują, nieestetycznie wyglądają i sprawiają, że niekiedy mamy ochotę zapaść się pod ziemię. Jednak w walce z nimi nie jesteśmy bezbronne! Jest kilka sposobów na to, jak sobie z nimi poradzić. W tym artykule przyjrzymy się jednemu z nich – depilacji plastrami.

Plastry z woskiem – proste 4 kroki

Nie każdą z nas stać na drogie zabiegi depilacyjne w salonach kosmetycznych, takie jak np. depilacja laserowa. Plastry z woskiem mają to do siebie, że dzięki obecności wielu producentów na rynku możemy wybrać produkt z odpowiedniej dla nas półki cenowej.Oczywiście im ona wyższa, tym bardziej komfortowy będzie nasz domowy zabieg. Stosując plastry do depilacji, możemy mieć gładką skórę nawet przez kilka tygodni!
Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak. Włoski są wyrywane wraz z cebulkami,nie są jedynie „przycinane”, co więcej – gdy odrastają są bardziej miękkie.Jeżeli tylko będziesz zrelaksowana, zajmiesz swoje myśli i uwagę czymś przyjemnym,to opowiastki o tym, jak bolesna jest depilacja plastrami będziesz mogła śmiało włożyć między bajki. Jest to też bardzo prosty proces – plastry są gotowe do użycia tuż po wyjęciu z pudełka,
a Ty niczym nie ryzykujesz.

Oto kilka kroków, które powinnyśmy wykonać, aby plastry z woskiem dały nam tak bardzo pożądaną gładką skórę:

  • Rozgrzewamy plaster poprzez energiczne pocieranie go między dłońmi, rozdzielamy go na dwie części, przykładamy do skóry i wygładzamy jego powierzchnię zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.
  • Chwytamy dolną część plastra i dynamicznym ruchem odrywamy go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków – im szybszy ruch, tym dokładniejsza depilacja i tym mniejszy uczucie dyskomfortu.
  • Zanim użyjemy dezodorantu lub perfum warto odczekać jeden dzień po naszym zabiegu – o skórę zadbamy też nie wystawiając jej zbytnio na słońce, unikniemy w ten sposób niepożądanych podrażnień. Aby zapobiec wrastaniu włosków, stosujmy okrężne ruchy, które złuszczą naszą skórę.
  • Przed samym zabiegiem pamiętajmy o zapoznaniu się z instrukcją stosowania zamieszczoną w opakowaniu i  upewnieniu się, że nasza skóra jest czysta i sucha – zagwarantuje to sukces!

Kłopotliwy wąsik

Niemalże każda z nas wie co nieco o tym, na czym polega depilacja nóg, okolic intymnych, czy pach. Warto jednak dowiedzieć się czegoś więcej o depilacja twarzy. Kobiecy wąsik, będący przyczyną kobiecych kompleksów, czyli meszek nad górną wargą, na brodzie oraz baczki to ostatnie, co chcemy mieć na twarzy. Czyż nie lepiej gościć na niej pocałunki mężczyzny? Plastry z woskiem zagwarantują nam gładkość nawet do 6 tygodni. Skóra wokół ust jest bardzo delikatna, jednakże wszelkie ewentualne podrażnienia mijają po upływie kilku godzin lub maksymalnie doby.

Jeszcze piękniejsza od zaraz!

Gładka skóra jest jednym z nieodłącznych atrybutów każdej pięknej kobiety. Plastry z woskiem pomogą nam ją osiągnąć, atakując tylko włoski, a nie naszą kieszeń.
Aby depilacja przebiegła bez zbędnych komplikacji i bólu, wystarczy trzymać się czterech prostych kroków. Najważniejsze to uwolnić swoje myśli – na przykład wyobrazić sobie jak spacerujemy po plaży w seksownym kostiumie kąpielowym, zagarniając pełne podziwu spojrzenia każdego mężczyzny i niejednej kobiety. Bezbolesna depilacja plastrami z woskiem zachęci nas do powtarzania zabiegów, przez co już nigdy nie zadamy sobie pytania, czy odpowiednim będzie założenie szortów, a w naszej szafie pojawi się więcej krótkich spódniczek i sukienek.
Poczujmy się jeszcze piękniejsze już dziś!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena