Opalona latem skóra jest piękną ozdobą. Łapie piękny kolor, wygląda zdrowiej. Eksponujemy ją z dumą. W tym wakacyjnym okresie o skórę dbamy z należytą starannością – smarujemy olejkami, depilujemy. No właśnie, depilacja podrażnia nam meszek włosowy i powoduje powstanie zaczerwienienia. Co możemy zrobić, by przez całe lato cieszyć się gładką skórą?

Data dodania: 2015-07-10

Wyświetleń: 879

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Epilacja laserowa – sposób na nieskazitelnie gładką skórę

Epilacja laserowa powoduje trwałe zniszczenie cebulki włosa – macierz wraz z odżywającą ją brodawką. Po depilacji mechanicznej włoski odrastają, laserowa depilacja daje trwały efekt. Wszystko jeszcze zleży od tego czy wiązka światła bezpowrotnie zniszczy, czy wyłącznie osłabi zdolność meszka włosowego do wytwarzania włosa. Trzeba o to zapytać przy wykonywaniu zabiegu, ponieważ będzie to miało znaczenie przy dalszym poroście włosów.

Czy epilacja laserowa boli?

Zapewnienie, że jest to zabieg całkowicie bezbolesny, mijałby się z prawdą. Odczuwanie bólu jednak jest kwestią indywidulaną. Podczas przeprowadzania zabiegu pacjentki mówiły o odczuwaniu drobnych ukuć, mrowienia czy delikatnego szczypania. Najmniej odczuwalna jest epilacja przedramion, łydek. Najbardziej odczuwalna jest depilacja wrażliwych miejsc – okolic pach czy bikini. Pamiętajmy jednak, że jeden zabieg nie będzie skuteczny. Światło lasera niszczy od 20 do 40 % włosów przy jednym zabiegu. U 80% pacjentek cztery – pięć zabiegów wystarczą, by skutecznie i trwale usunąć owłosienie. Kiedy w organizmie dochodzi do zmian hormonalnych, włoski zaczynają odrastać i należy powtórzyć zabieg.

Kolor włosów a skuteczność zabiegu

Kiedyś kolor włosów miał spore znaczenie w przypadku wykonywania zabiegu. Do niedawna nie było na rynku lasera, który usuwałaby nadmierne owłosienie u blondynek i rudych. Jasne owłosienie było przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji. Laser wykorzystuje do zmieszczenia włosa jego barwnik, melaninę. Jeśli włos jest pozbawiony, zabieg może być nieefektywny.

Przygotowania do zabiegu

Skóra nie powinna być przesuszona czy podrażniona. Przed wykonaniem samego zabiegu powinna być czysta i niczym nieposmarowana. Co jest istotne? Bardzo dokładne ogolenie skóry poddanej zabiegowi, z uwzględnieniem potencjalnych podrażnień.

Jakie są przeciwwskazania?

Przede wszystkim nowotwory, niekontrolowana cukrzyca, epilepsja, ciąża, choroby tkanki łącznej. Nie wykonuje się zabiegów, gdy występują choroby skóry: łuszczyca, bielactwo, stanów zapalnych skóry. Warto poszukać gabinetu w którym wykonuje się zabiegi pod okiem dermatologa.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena