Obecnie istnieje wiele nowoczesnych metod leczenia i zabiegów kosmetycznych dla zębów. Dzięki zastosowaniu osiągnięć technologii w tym zakresie mogą one być praktycznie bezbolesne, a ich efekty noszą znamiona wysokiej trwałości.

Data dodania: 2015-05-10

Wyświetleń: 965

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skutki unikania wizyt u stomatologa

Pomimo tak ogromnego postępu w stomatologii wielu z nas nadal unika jak ognia wizyt u dentysty. Do dentysty wybieramy się zazwyczaj gdy nas coś boli lub gdy odczuwamy w zębach jakiś dyskomfort. Często w takiej sytuacji okazuje się, że wyleczenie zęba nie kończy się zwykłym wypełnieniem, a dentysta musi się sporo natrudzić, żeby doprowadzić nasze uzębienie do porządku. Dodatkowo w trakcie wykonanego przy okazji rutynowego badania pozostałych zębów zdarza się, że stomatolog znajduje w nich dodatkowe ubytki, a niekiedy także odkrywa groźne schorzenia związane z zaniedbaniami w zakresie pielęgnacji i leczenia zębów. Jak temu zaradzić?

Co robić by zęby były zdrowe i zachowały blask?

Jeśli mamy brzydkie zęby, nie dodaje nam to pewności siebie w różnych sytuacjach, dlatego staramy się o nie dbać poprzez ich odpowiednią higienę. Dbałość o zęby polega jednak nie tylko na codziennym ich szczotkowaniu, zastosowaniu odpowiedniego płynu do ust oraz nici dentystycznej. Powinna być ona uzupełniona o regularne odwiedzanie dentysty. Aby uniknąć problemów z uzębieniem wystarczy profilaktyczna wizyta raz na pół roku. Jeśli w międzyczasie pojawiły się ubytki, mogą one szybko zostać zniwelowane. Ubytki, które zęby mają od dłuższego czasu mogą się bowiem pogłębiać, co znacznie utrudnia i komplikuje leczenie, które staje się oprócz tego bardzo kosztowne. Pozbycie się tych ubytków zawczasu minimalizuje więc możliwość pojawienia się problemów z zębami w przyszłości.

Kolejna sprawa to estetyczny wygląd zębów. Nie każdy bowiem rodzi się z idealnym pod tym względem uzębieniem. Często zdarza się, że zęby rosną krzywo lub nachodzą na siebie, co może wywoływać różnego rodzaju problemy. Nie zawsze także pomimo dbałości w codziennej higienie, nasze zęby mają biały kolor. Warto wówczas wziąć pod uwagę w pierwszym przypadku leczenie ortodontyczne, a w drugim - skorzystanie z usług stomatologii estetycznej. Obecnie istnieje wiele innowacyjnych metod stomatologicznych dostosowanych do potrzeb i możliwości finansowych pacjentów w tym zakresie. Piękny uśmiech to podstawa w naszym codziennym życiu i nie warto jest na nim zbytnio oszczędzać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena