Fryzura a'la James Dean, okulary z przerysowanymi oprawkami, obcisłe rurki, a może zainteresowanie nowinkami technicznymi? Kim są prawdziwi hipsterzy i jak poznać prawdziwego reprezentanta współczesnej kultury spoza mainstreamu?

Data dodania: 2015-04-09

Wyświetleń: 1213

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po czym poznać prawdziwego hipstera?

Hipsterem można być w każdym wieku

Co prawda subkultura ta jest popularna wśród nastolatków, jednak hipsterem można być niezależnie od metryki czy płci. Wyznacznikiem stylu jest bowiem niezależność wobec tego, co jest aktualnie w nurcie kultury masowej. Hipster przesadnie akcentuje swoją oryginalność i niezależność, a z drugiej strony jest paradoksalnie przywiązani do popularnych marek. Z innym hipsterem łączy go podobny wygląd oraz „niezwykłe” zainteresowania. I co najważniejsze – hipster raczej nie przyzna się do bycia hipsterem, bo uważa to za zbyt mainstreamowe.

Czym zajmuje się hipster?

Słuchaniem muzyki. Hipsterzy słuchają takich gatunków i zespołów muzycznych, o której zwykły użytkownik nigdy nie słyszał. Ogląda również niszowe filmy i posiada unikalne zainteresowania, takie jak „tańce godowe emu” lub „literatura na temat wpływu monsunów na kolarstwo w Indiach”. Hipster chodzi tez do klubów, do których nikt inny nie ma odwagi pójść, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy już zaczęto grać muzykę, czy to tylko szumy regulowanych głośników.

Gadżety prototypowego hipstera:

- okulary – najlepiej w dużych, kwadratowych oprawkach, tzw. rajbanki,

- sprzęt marki z nadgryzionym jabłuszkiem w logo, których nie wypuszczają z rąk,

- „artystyczny” strój, którego wyznacznikami są obcisłe spodnie, sweterki vintage i oryginalne koszule – albo modnych marek, albo z szafy babci, albo z second-handów,

- rower, któremu hipster podarował drugie życie, wyciągając go ze złomowiska lub szopy dziadka,

- jednorazowy kubek kawy w dłoni wolnej od sprzęt,

- może się też zdarzyć, że hipster sięgnie po bardziej oldscholowe sprzęty, takie jak gramofon, radio na kasety czy nieśmiertelny telefon komórkowy, którego można używać zarówno do dzwonienia, jak i wbijania gwoździ w ścianę,

- hipster-mężczyzna lubi zapuścić wąsa lub bujną brodę niczym Rumcajs,

- hipster-kobieta lubi rezygnować z elementów typowo kobiecych, na przykład biustonosza.

Oczywiście, powyższy profil hipstera został ukazany w krzywym zwierciadle, a hipsterzy kryją się wśród nas.  

Licencja: Creative Commons
4 Ocena