Czekasz na upragniony urlop? Już tylko kilka dni dzieli cię od odpoczynku jednak boisz się o swój dobytek? Chcesz dowiedzieć się jak uchronić się przed kradzieżą? W tym tekście znajdziesz podpowiedź na to pytanie.

Data dodania: 2015-05-10

Wyświetleń: 1233

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy z nas czeka na te kilka dni w roku, kiedy możemy położyć się na plaży i nie myśleć o obowiązkach. Dla wielu z nas urlop wiąże się z dłuższym wyjazdem, podczas którego zostawiamy dom i dorobek życia bez opieki. Oto kilka pomysłów na to jak można ochronić swoją własność, tak, aby zmylić złodzieja oraz uniemożliwić mu włamanie.

1. Wszystko na wierzchu

Pierwszą istotną rzeczą, jaką warto wprowadzić to zachowywanie prywatności. Jeśli posiadasz drogocenne przedmioty, może lepiej schować je na czas wyjazdu, po to by nie kusić losu, który swoimi oczami może podpatrzeć Twoje skarby przez okno? Zamiast ustawiać kasetki z kłódkami, postaw na nierzucające się w oczy pudełka, na które potencjalny włamywacz nie zwróci uwagi. Kartonowe pudła, plastikowe pojemniki z różnymi rzeczami, kosze na pranie. W takich miejscach możesz ukryć na chwilę biżuterię lub pamiątkowe przedmioty. Lepiej ustawić je głęboko w szafie, niż cierpieć po ich utracie. Badanie pokazują, że ponad 40 % Polaków trzyma gotówkę w domu. W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposób na zdeponowanie pieniędzy, nie tylko w banku. W przestrzeni domowej nie będą one tak bezpieczne, gdyż włamywacze znają się na swoim fachu i wiedzą, jakie są typowe skrytki.

2. Zasłony w dół

Zasłonięte okna w domu to główna oznaka nieobecności. Jeśli rolety są spuszczone przez długi czas, złodziej obserwujący dom może odebrać to, jako swoiste zaproszenie. Można w łatwy sposób zaradzić. Jeśli masz przyjaźnie nastawionego sąsiada lub bliską osobę mieszkającą nieopodal, możesz pozostawić jej klucze i poprosić, aby codziennie lub raz na dwa dni przyszła zapaliła światło oraz rozsunęła okienne dekoracje. Tym sposobem, osoba czyhająca na Twój 42’ calowy telewizor będzie zdekoncentrowany. Taki zabieg może sprawić, że zrezygnuje z włamanie, ze strachu o możliwość przyłapania. Jeżeli masz taką możliwość, możesz wyposażyć okna w system rozsuwający, który pozwala na automatyczne ustawienie czasu, dzięki czemu nie będziesz musiał fatygować znajomych.

3. Długotrwałe zapobieganie

Urlop to zaledwie paręnaście dni w roku. Niestety, kradzież może się przydarzyć w najmniej oczekiwanym momencie, także w czasie pracy, dlatego warto pomyśleć o inwestycji w przyszłość i trwałym zabezpieczeniu. Na rynku dostępne są okna antywłamaniowe, które uniemożliwią wślizgnięcie się do środka niepowołanym osobom. Zakup mocnych drzwi antywłamaniowych, uspokoi na dłużej i umożliwi pełne zrelaksowanie się zarówno na weekendowym wypadzie jak i dłuższym wyjeździe. Obecnie, można również niedrogo zakupić alarmy antywłamaniowe, które w momencie włamu, alarmują zarówno ciebie jak i policje. Te rozwiązania pozwolą przez wiele lat cieszyć się spokojem każdego dnia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena