Masz studnię głębinową? Z pewnością wiesz, jak ważne jest automatyczne sterowanie pompą w studni. W jakie urządzenia trzeba się zaopatrzyć i co warto o nich wiedzieć? Podpowiadamy!

 

 

Data dodania: 2023-06-01

Wyświetleń: 113

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sterowanie pompą głębinową – to musisz wiedzieć

Sterowanie pompą głębinową – szafy sterownicze

Bezpieczne, bezobsługowe, a co ważne, efektywne sterowanie pompą głębinową jest możliwe dzięki szafom sterowniczym. Zapewniają one nieprzerwaną dostawę wody do domu i ciągłość pracy nawet mimo awarii sterowników. Niektóre szafy umożliwiają także utrzymanie stałego ciśnienia wody w instalacji. Istotne jest również to, że szafa zabezpiecza pompę przed suchobiegiem, mogącym doprowadzić do jej zniszczenia.

Zastanawiasz się, gdzie kupić szafy sterownicze do studni głębinowych? Wysokiej jakości automatykę spełniającą niezbędne normy bezpieczeństwa i jakości znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://sklep-prawm.pl/szafy-sterownicze-do-studni-glebinowych. Dostępne tam szafy wyróżniają się m.in. bardzo trwałymi obudowami o doskonałej szczelności. Pozwalają one na sterowanie pompami mającymi różną moc. Co więcej, nie brakuje szaf odpowiednich zarówno do jednofazowych, jak i trójfazowych pomp.

Czujnik CZ-DYNDA do sterowania pompą

Sterowanie pompą głębinową może być jeszcze bardziej efektywne, jeśli zastosujesz nowoczesne sterowniki i czujniki. Dobrym wyborem jest wielofunkcyjny czujnik CZ-DYNDA. Jeden z dostępnych trybów służy właśnie do sterowania pompą. Warto wiedzieć, że czujnik zabezpiecza pompę przed suchobiegiem oraz zbyt częstym włączaniem. W ciągu godziny pompa może włączyć się nie więcej niż 20 razy. W przeciwnym razie praca zostaje zablokowana, a ponowne włączenie wymaga wyzerowania licznika. Oprócz tego czujnik CZ-DYNDA skutecznie i szybko wykrywa ewentualną awarię.

Czujnik CZ-DYNDA jest wyposażony w wyjście przekaźnikowe służące do sterowania cewką stycznika pompy, a także dwa wyjścia tranzystorowe, które sygnalizują awarię lub suchobieg pompy. Co ważne, w przypadku braku wody pompa od razu zostaje wyłączona. Jej ponowne uruchomienie nastąpi dopiero po minucie zanurzania sondy S1 w cieczy.

Jak widać, sterowanie pompą głębinową wymaga zastosowania wysokiej jakości automatyki, która usprawni pracę i zapewni bezpieczeństwo. Jeśli nie wiesz, gdzie wyposażyć się w odpowiednie szafy sterownicze i czujniki, koniecznie zapoznaj się z ofertą PRAWM. Na pewno nie pożałujesz swojego wyboru.Licencja: Creative Commons
0 Ocena