Pozostało Ci jeszcze kilka dni urlopu do wykorzystania jeszcze w tym roku i nie wiesz gdzie go spędzić? Podpowiadamy gdzie warto spędzić ostatnie dni urlopu jeszcze w tym roku!

Data dodania: 2021-11-24

Wyświetleń: 391

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

  1. Wyjazd w góry

Według doniesień pogodowych, śnieg w górach pojawić ma się już w najbliższym czasie. Warto wiec rozpocząć sezon narciarski bądź też po prostu nacieszyć się widokiem ośnieżonych gór! Już na początku grudnia miejscowości górskie zaroją się od turystów, dlatego warto wykorzystać te ostatnie dni względnie małego ruchu w górach.

  1. Kilka dni w SPA

Nieważne gdzie, ważne jak! Co powiesz na kilka dni regeneracji w SPA? Wybierz odpowiedni hotel, sprawdź ofertę zabiegową i zafunduj sobie odnowę jeszcze przed Nowym Rokiem! Co prawda dobre SPA nie musi znajdować się na drugim końcu Polski, jednak warto uwzględnić także lokalizację w swoich planach, aby oprócz zabiegów mieć także alternatywę na regenerujące spacery.

  1. Wczasy nad morzem

Wyjazd nad morze jest zawsze dobrym pomysłem, a szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy spacery po plaży to naturalna inhalacja jodem. Właśnie teraz nad morzem znajduje się największe stężenie jodu, które zbawiennie wypływa na nasz organizm. A do tego cisza, spokój i brak turystów – to zdecydowanie świetny pomysł na odpoczynek!

  1. „Polski biegun zimna”, czyli Suwałki

Co prawda teoria, że Suwałki są najzimniejszym obszarem w Polsce została już dawno obalona, jednak nadal przyjmuje się, że Suwałki to nasz polski biegun zimna. Warto zimą zobaczyć tu m.in. Turtul, który w lodowej odsłonie przenosi do prawdziwej lodowej krainy!

  1. Jura krakowsko-częstochowska

Kto nie widział zamku w Mirowie w śnieżnej odsłonie czy też zamku w Ogrodzieńcu przykrytego białym puchem, ten nie ma pojęcia co traci. To prawdziwie baśniowy obrazek, który od razu na myśl przynosi bajkę o królowej śniegu!

Ostatnie dni roku poświęć na regenerację i odkrywanie piękna Polski. Wystarczy kilka dni aby odzyskać siły, a przy tym poznać tajemnice przyrody!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena