Jest wiele pięknych europejskich krajów, które warto odwiedzić, ale dziś przybliżyłabym Wam Holandię, która słynie z wielu różnych rzeczy i atrakcji, które warto zobaczyć. Z czym się kojarzy przede wszystkim Holandia? Na pewno jako pierwsze skojarzenia nasuwają się wiatraki, rowery, pyszne sery i tulipany.

Data dodania: 2023-11-20

Wyświetleń: 71

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najbardziej znane atrakcje Holandii

Holandię dzieli od Polski kilkaset kilometrów ale jeśli obawiamy się wybrać w tak długą trasę samochodem możemy skorzystać z usług firm transportowych. Przejazd busem do Holandii zajmuje od 10 do 12 godzin i najczęściej odbywa się w nocy tak, aby nad ranem być już na miejscu i móc korzystać z atrakcji i uroków tego pięknego kraju. Jak już wspomniałam Holandia znana jest z tradycyjnych wiatraków, które można znaleźć w różnych częściach kraju. Najbardziej popularne miejsca, w których znajdziemy ich mnóstwo to Kinderdijk i Zaanse Schans.

 Do tego Holandia jest jednym z największych producentów tulipanów na świecie. W wielu miejscach można podziwiać ogromne pola tulipanów, ale to największe i najbardziej kolorowe jest w Keukenhof. Jest to największy ogród tulipanów na świecie o obszarze 32 hektarów gdzie można zobaczyć w okresie od końca marca do maja kolorowe pola około 7 milionów tulipanów, ale też narcyzów, hiacyntów czy żonkili. Natomiast fanów żółtych serów zdecydowanie warto zaprosić do Goudy. To niewielkie miasteczko słynie już samą swoją nazwą z produkcji jednego z bardziej popularnych pełnotłustych żółtych serów, czyli Goudy. Ser jest wytwarzany w tych okolicach już od stuleci a od kwietnia do sierpnia, a co czwartek odbywają się tam wielkie targi sera, gdzie można nabyć jego przeróżne odmiany.

 Amsterdam, jako stolica Holandii jest jednym z najbardziej znanych miast w Europie. Można tam znaleźć wiele muzeów, takich jak Rijksmuseum i Muzeum Van Gogha, wspaniałą architekturę i słynne czerwone latarnie. Miasto jest też zwane Wenecją Północy dzięki pięknym, malowniczym kanałom. Drugim co do wielkości miastem jest Rotterdam, które znane jest z nowoczesnej architektury, takiej jak CUBE Houses i Erasmusbrug. Można w nim zwiedzić Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Kotłownię Feniks - nowoczesne centrum kulturalne i gastronomiczne. Rotterdam słynie też z jednego z największych portów morskich na świecie. Można wziąć udział w rejsie statkiem, by zobaczyć ożywioną działalność portową, lub odwiedzić jedno z wielu muzeów poświęconych historii portu. Dla miłośników zamków punktem obowiązkowym będzie zamek De Haar - położony niedaleko Utrechtu. Jest to największy, baśniowy i najbardziej luksusowy zamek w Holandii, który został odbudowany w stylu neogotyckim i jest otoczony pięknymi ogrodami. Natomiast fanów porcelany i ceramiki zapraszamy do urokliwego miasta Delft. To klimatyczne miasto znane jest z produkcji tradycyjnej ceramiki delfickiej oraz Królewskiej Fabryki Porcelany.

Są to tylko niektóre z atrakcji, które można znaleźć w Holandii. Kraj ten słynie również z rowerowej kultury, wykwintnej kuchni i śledzi. Jest tam tyle wspaniałych miast i miasteczek, że spokojnie można zaplanować sobie niejedną wycieczkę. Także szukajcie komfortowego busa do Holandii i wyruszajcie w drogę, bo jest to świetny kierunek podróży szczególnie wiosną i latem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena