Paryż jest miastem we Francji idealnym na wakacje ... we dwoje. Możemy razem nie tylko zwiedzać ważne miejsca, muzea, ale również spędzać romantyczne chwile z widokiem na Wieżę Eiffla czy wieczorem na panoramę miasta.

Data dodania: 2012-06-07

Wyświetleń: 1608

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Paryż to piękne, oświetlone uliczki, które są przez turystów uważane za atrakcje tego miasta. Paryż jest piękny sam w sobie. Ale wakacje we dwoje w Paryżu to jak najbardziej trafny wybór. Zobaczyć wszystko na żywo to dopiero przeżycie, a z drugą osobą, bliską naszemu sercu, to przeżycia niezapomniane. Paryż oczarował nie jednego turystę, który wraca tutaj nie raz, nie dwa.

Dla wielu Paryż jest najcudowniejszym miastem świata. Ci, którzy miasta jeszcze nie widzieli, zapewne skrycie marzą, by spędzić w nim chociaż jeden wieczór. Wieczorami zakochani mogą udać się na wieżę Eiffla, by przy blasku księżyca podziwiać piękną panoramę miasta, taki widok pozostanie na długo w naszych wspomnieniach.

Paryż to przede wszystkim piękne budowle, wieże, zabytki, a jednak jest w nim coś, co przyciąga szczególnie zakochanych, którzy potrzebują spędzić czas tylko we dwoje. Jeśli wybieramy się w romantyczną podróż po Paryżu, nie możemy pominąć jeszcze jednego miejsca, jakim są Pola Elizejskie. Najpiękniejsze aleje świata, na której znajdziemy sklepy, kawiarnie, restauracje, butiki. Wszystko to, co uwielbiają kobiety.

Jednak swoja popularność Paryż zawdzięcza nie tylko zabytkom, lecz również swojej niepowtarzalnej atmosferze, którą poznamy, spacerując po zaułkach wzgórza Montmartre, odwiedzając jeden ze słynnych kabaretów czy będąc na okrytym dwuznaczną sławą plac Pigalle. Paryż jest także "mekką artystów", gdyż urok tego miasta sprawił, iż wiele znanych osobowości tutaj właśnie tworzyło swoje dzieła. Związani z tym miastem byli: Wiktor Hugo, Wolter, a przede wszystkim nasz wielki rodak - Fryderyk Chopin.

Porównując trzy wspaniałe stolice: Londyn, Rzym i Paryż - da się odczuć, że właśnie ta ostatnia potrafi najbardziej zauroczyć. Miejsce pełne historii, a zarazem nowoczesności, pyszne, chrupiące bagietki i rozpływające się w ustach torciki, Wieża Eiffla, romantyczne rejsy po Sekwanie (podziwiać można wyjątkowo piękną nocą katedrę Notre Dame) i ten ich język francuski, którego akcent wywołuje dreszcze.

Do Paryża nalepiej udać się we wrześniu, gdy kończy się powoli najgorętszy sezon turystyczny i miasto zakochanych można już naprawdę zwiedzać, a nie tylko przeciskać się między tłumami turystów.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena