To jedno z najmniejszych i najsłynniejszych państw świata. Położone na stoku górskim Monako słynie z pięknych plaż, lazurowej, krystalicznie czystej wody, a także wielu atrakcji turystycznych. W Monako mamy szansę odwiedzic zamek królewski, stadion piłkarski AS Monaco i port jachtowy, gdzie cumują jachty najbogatszych ludzi na świecie.

Data dodania: 2013-05-14

Wyświetleń: 1370

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Plaże w Monako przyciągają miliony turystów. Można się tu rozkoszować prażącym słońcem i zafundować sobie wspaniałą czekoladową opaleniznę. Monako to jednak przede wszystkim ciepła i krystalicznie czysta, lazurowa woda i czyste plaże. Monako to także świetne miejsce, by uprawiać sporty wodne. Miłośnicy żeglarstwa poczują się tu jak w raju. Podobnie zresztą jak fani golfa i błogich chwil na Lazurowym Wybrzeżu.

Klimat Lazurowego Wybrzeża cechuje duże nasłonecznienie - prawie 300 dni słońca w roku. Dzieje się tak ze względu na wysokie góry, które nie dopuszczają chłodnych frontów od północy.

Monako – Co warto zobaczyć
Pałac Książęcy w Monako - położony na wzgórzu Rocher (najstarsza i najbardziej zabytkowa część księstwa Monaco)
jest wysunięty na 800 metrów w głąb morza. Ciekawostką jest fakt, że zamek ten jest zamieszkały przez ród Grimaldich i dzięki temu możemy tu poznać życie codzienne rodziny panującej. Gdy na pałacu dostrzeżemy powiewającą flagę, możemy być pewni, że książę zaszczycił swoją obecnością to miejsce w tym momencie. Warto tam udać się tuż przed 12, gdyż przed głównym wejściem zobaczyć można widowiskową zmianę warty, wartownicy są ubrani latem w białe mundury, zimą w czarne. Przez wspomnianą bramę dochodzi się do Podwórza Honorowego (Cour d'Honneur), na którym w lecie odbywają się koncerty z udziałem m.in. Orkiestry Filharmonicznej z Monte-Carlo.

Muzeum Oceanograficzne w Monako
Najbardziej znanym muzeum w Monako jest Muzeum Oceanograficzne. Możemy zobaczyć tu słynne akwarium w podziemnym muzeum, gdzie w wiernie odtworzonych środowiskach znajduje się ponad 6 tysięcy okazów ryb.

Ogród egzotyczny w Monako
Na zboczach ponad dzielnicą La Condamine rozciąga się piękny ogród egzotyczny (Jardin Exotique), gdzie znajduje się wiele ciekawych gatunków kaktusów i roślin egzotycznych. Niektóre rośliny mają wiele lat i są żywymi eksponatami roślinności z różnych zakątków świata.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena