Wieczne słońce, plaże, zielone palmy i pęki kolorowych kwiatów. Zapierający dech w piersiach kontrast lazurowych zatok i wysokich szczytów górskich. Złociste plaże Cannes, skaliste nabrzeża Monako i kolorowe żaglówki Saint-Tropez - te niepowtarzalne elementy Riwiery potrafią każdego przyprawić o zawrót głowy.

Data dodania: 2012-06-06

Wyświetleń: 1310

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mała, tętniąca życiem malownicza miejscowość o światowej sławie, położona na krańcu półwyspu, bezpośrednio nad morzem. Typowe prowansalskie uliczki, wypełnione pięknymi aromatami, barwny targ kwiatowy przy placu des Lices oraz swobodna atmosfera tworzą doskonałą scenerię na letni wypoczynek.

Saint Tropez to miejsce, w którym znajduje się posterunek policji najsłynniejszego żandarma świata, a także zachodnia stolica mody plażowej, popularna dzięki Brigitte Bardot. To właśnie tutaj został nakręcony film z jej udziałem "I Bóg stworzył kobietę".

Saint Tropez

Latem mały port rybacki przeobraża się w duży port turystyczny, przy którym cumują największe na Lazurowym Wybrzeżu jachty. Otrzeć się tu można o luksus, wielki świat oraz (dosłownie) o bogatych biznesmenów  i zwykłych turystów.  Z każdym rokiem wzrasta liczba odwiedzających Saint Tropez. Wspaniałe, długie (6km) i piaszczyste plaże przyciągają miłośników kąpieli słonecznych. Odbywają się tu liczne imprezy (regaty, Bravades, wystawa antyków, wystawa malarstwa itp.) Wieczorem największym powodzeniem cieszą się: restauracje, piano-bary i dyskoteki. Saint-Tropez posiada bardzo bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne.  W najstarszej części miasta warto zobaczyć kamienice z kolorowymi fasadami i znajdujące się między nimi wąskie uliczki. Ciekawą atrakcją są trzy zabytkowe wieże (Tour du Portalet i Tour Vieille nad brzegiem morza oraz Tours Jarlier w centrum) oraz wały obronne. W la Maison des Papilons mozna podziwiać kolekcję motyli (ponad 4500 gatunków). Wystawa zachwyca swoją wielobarwnością.

Kuchnia francuska - jedna z najpopularniejszych i najlepszych na świecie - to nie tylko bagietki, ślimaki i żabie udka. W rzeczywistości jest ona bardzo bogata i różnorodna. Tradycyjnym, kulinarnym specjałem St Tropez jest tartes Tropeziennes, słodkie i śmietankowe ciasto (delikatny biszkopt przekładany kremem i posypany cukrem). 

 Wybierając się do Francji, warto skosztować tamtejszych przysmaków, poznać kulturę i obyczaje tubylców, a także zobaczyć najpiękniejsze zakątki kraju.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena