Nicea stała się drugą po Paryżu największą atrakcją turystyczną Francji. Położona nad Zatoką Aniołów, ma doskonały mikroklimat, a słońce świeci tu 320 dni w roku. Jest to miasto wyjątkowo atrakcyjne. Mamy tutaj do czynienia z niezwykle pięknym, wręcz bajkowym krajobrazem.

Data dodania: 2013-05-15

Wyświetleń: 1725

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podróż do tej pięknej krainy zaczyna się już od otoczonej palmami i egzotycznymi roślinami alei Promenade des Anglais, gdzie można zobaczyć zachwycające rajskie ptaki. Możemy również zobaczyć wyjątkową architekturę, ciekawe muzea sztuki współczesnej, piękne parki i targi kwiatowe. Nicea była kiedyś miastem włoskim, można więc podziwiać włoskie budownictwo i styl, np. barokowe kościoły, pastelowe fasady kamienic, miniaturowe balkony. Nicea jest otoczona drzewami oliwkowymi występującymi w 60 gatunkach. Ponadto rosną tam drzewa pieprzowe, cytryny, bananowce i jadalne kasztany.

Zwiedzając Niceę, koniecznie trzeba zobaczyć wzgórze zamkowe La Colline du Chateau, skąd mamy niepowtarzalny widok na miasto, a teren wzgórza, przekształcony w park kwiatowy, przyciąga zarówno mieszkańców francuskich miast, jak i turystów. Park ten kryje w sobie coś niepowtarzalnego, a uroku dodaje mu wodospad wypływający ze wzgórza.

Zatoka Aniołów
Jednym z najpiękniejszych miejsc, z jakich posiadania cieszy się Nicea,  jest Zatoka Aniołów, zwana przez mieszkańców Baie des Anges. Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu są niezapomnianym przeżyciem. Czynnikami  przyciągającym turystów nad Zatokę Aniołów są przede wszystkim:  lazurowa woda, luksusowe jachty, mieniące się złotem plaże i strome zbocza wpadające wprost do morza. Owe wzgórza wytwarzają tutaj specyficzny mikroklimat, a przede wszystkim chronią Zatokę Aniołów przed wiatrem. Turyści oraz mieszkańcy kochają to miejsce.

Nicea często jest nazywana kurortem Anglików, gdyż przyjeżdżają tutaj w szczególności po słońce, którego w Anglii zasnutej mgłami jest jak na lekarstwo. To piękne miasto jest ulubionym miejscem wypoczynku również Francuzów oraz całej Europy.

Nicea odegrała ważną rolę historyczną, stąd też posiada wiele cennych zabytków. Wśród nich wymienia się Cathédrale Ste-Réparate przy placu Rossettiego, z charakterystyczną kopułą pokrytą kolorowymi dachówkami, Chapelle de la Miséricorde (Kaplica Miłosierdzia Boskiego) i église St-Jacques le Majeur przy place du Gésu. Są to miejsca warte uwagi, które przyciągają rzesze turystów.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena