Z pewnością chlubą Kornwalii jest amfiteatr Minack Theatre, znajdujący się w pobliżu miejscowości Porthcurno. Warto podkreślić to, że wykuto go w skale, pod opadającym klifem. Trzeba także wspomnieć tu o zabytkowych kopalniach metali kolorowych, które w 2006 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Ponadto, godna polecenia jest także piramidalna wyspa u wybrzeży Kornwalii w zatoce Mount’s Bay. A co ciekawe ze stałym lądem połączona jest drogą, która jest możliwa do pokonania tylko w czasie odpływu. Poza tym, na jej szczycie znajduje się XV-wieczna katedra św. Michała. Kornwalia to również rewelacyjny zakątek do surfowania, w szczególności w Newquay i St Ives. Godny polecenia jest także szlak turystyczny South West Coast Path biegnący wzdłuż linii brzegowej o długości ponad 1000 km.
Ogrody w Kornwalii
Nie ulega wątpliwości to, że jedną z największych atrakcji regionu są ogrody np. subtropikalny ogród Trebah, w którym możemy podziwiać śliczne hortensje, bambusy czy kamelie. Nie mniej zjawiskowy jest Glendurgan Garden, w którym znajduje się roślinność subtropikalna i tropikalna. Mowa tu przykładowo o palmach, cedrach, bambusach, cisach i oliwkach. Na uwagę zasługuje również Trelissick Garden, który utrzymany jest w konwencji parku krajobrazowego.
Natomiast do jednych z najbardziej znanych ogrodów botanicznych w Wielkiej Brytanii należą Zaginione Ogrody Heliganu, w których rosną unikatowe kamelie oraz rododendrony. Poza tym, jest to jedyne miejsce w Europie, w którym hoduje się ananasy w warunkach chłodnego klimatu. Oprócz tego Kornwalia jest znana z ogromnych cieplarni wchodzących w skład Eden Project, czyli grodu botanicznego stworzonego z licznych przepuszczających światło kopuł. Otóż, hodowane są w nich rośliny ze wszystkich części świata.
The Eden Project - Jest to niezwykły ogród botaniczny znajdujący się niedaleko miast St Blazey oraz St Austell w Kornwalii. W dwóch ogromnych szklarniach zgromadzono kilkanaście tysięcy gatunków roślin z różnych stref klimatycznych. Co ciekawe zrealizowanie tego projektu zajęło tylko 2,5 roku.
Eden Project składa się z trzech części. Znajdują się w nim dwa różne biomy (rozległy teren znajdujący się w danej strefie klimatycznej): tropikalny i śródziemnomorski. W pierwszej strefie można obejrzeć drzewa owocowe, kauczukowe czy ogromne bambusy. Strefa druga to m.in. gaje oliwne, winogrona oraz figowce. Poza szklarniami można obejrzeć rosnące w klimacie umiarkowanym: herbatę, chmiel, lawendę.
Wszystko to powstało, aby pokazać odwiedzającym zależności zachodzące miedzy człowiekiem, a naturą.
Lampy stojące do salonu mają nie tylko znaczenie funkcjonalne, ale mogą stać się także ozdobą pomieszczenia. Niekiedy też wykorzystywane są w celu wydzielenia stref o różnych funkcjach – na przykład do oddzielenia strefy wypoczynkowej od miejsca, w którym spożywa się posiłki czy przyjmuje gości.