Lampy stojące do salonu mają nie tylko znaczenie funkcjonalne, ale mogą stać się także ozdobą pomieszczenia. Niekiedy też wykorzystywane są w celu wydzielenia stref o różnych funkcjach – na przykład do oddzielenia strefy wypoczynkowej od miejsca, w którym spożywa się posiłki czy przyjmuje gości. 

Data dodania: 2019-04-02

Wyświetleń: 528

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Lampy stojące do salonu - jak dobrać lampę do wielkości salonu? Przegląd najciekawszych propozycji

Jak wybrać lampę, by była funkcjonalna, a jednocześnie dopasowana do charakteru i wielkości danego wnętrza?

Rodzaj lampy a wrażenie optyczne

Lampy stojące do salonu mogą umożliwić optyczne powiększenie pomieszczenia czy nadanie danemu wnętrzu odpowiedniego charakteru. W niewielkim salonie najlepiej sprawdzą się lampy o transparentnych kloszach, które zapewnią jasne, rozproszone światło, a tym samym sprawią, że wyda się on większy. Wnętrze można też powiększyć, ustawiając lampę przy lustrze i w ten sposób tworząc grę świateł. W przypadku małych salonów dobrze sięgać po takie propozycje, które zajmą niewielką przestrzeń, jak chociażby minimalistyczna lampa Anthony. W większych wnętrzach świetnie sprawdzi się natomiast lampa z kloszem nieprzepuszczającym światła, której snop oświetli jedynie ograniczoną przestrzeń i sprawi, że pokój będzie bardziej klimatyczny.Ważny jest także sposób padania światła. Strumień skierowany na sufit pozwoli optycznie podwyższyć salon. Jeśli natomiast światło będzie skierowane na dół, wnętrze wyda się niższe. W przypadku wąskiego salonu warto zaś zadbać o to, by lampa oświetlała dłuższą ścianę, dzięki czemu możliwe będzie optyczne uzyskanie lepszych proporcji.

Funkcja światła a wybór lampy

Warto też pamiętać, że lampy stojące do salonu mogą pełnić różne funkcje. W przypadku niektórych salonów będzie to przede wszystkim dostarczenie dodatkowego źródła światła, w innych priorytetem okażą się walory dekoracyjne lampy, a nie jej funkcjonalność. Oba te zastosowania są jak najbardziej prawidłowe, jednak mają istotny wpływ na kryteria, jakimi należy kierować się przy zakupie. Jeśli priorytetem jest przede wszystkim funkcjonalność, najlepiej sięgnąć po model z regulowaną wysokością i kątem padania strumienia światła. Możliwość swobodnego sterowania światłem okaże się niezastąpiona szczególnie w sytuacji, gdy z danej strefy w salonie będzie korzystać kilka osób o różnych preferencjach. Jeśli stawia się przede wszystkim na funkcjonalność lampy, warto pamiętać jeszcze o jednej kwestii – lampę stojącą można swobodnie przestawiać. To z kolei oznacza, że trzeba sięgnąć po taki model, który nie tylko świetnie będzie komponował się z daną strefą w salonie, ale z pomieszczeniem jako całością, dzięki czemu w razie przestawienia lampy aranżacja nadal pozostanie spójna. Jeśli jednak właścicielom salonu zależy przede wszystkim na oryginalności i aspektach dekoracyjnych, warto skupić się na estetyce lampy, a nie na jej użyteczności. Tutaj producenci wychodzą naprzeciw potrzebom, oferując lampy w różnorodnych stylach – od minimalistycznych, po bardzo nowoczesne czy podkreślające przepych danego wnętrza.

Nasza oferta jest wyjątkowo bogata, specjalizujemy się w takich produktach jak Designerskie lampy lampy wiszące nowoczesne lampy wiszące nad stołem lapy wiszące do kuchni lapy stołowe glamour

Osoby, które kochają designerskie lampy, mogą sięgnąć po model Tomska, który nawiązuje do pałacowych latarni, a jednocześnie przyciąga wzrok i sprawia, że nie da się przeoczyć takiego źródła światła. Stanowi prawdziwą ozdobę pomieszczenia i dowód na to, że lampa może być małym dziełem sztuki. Designerskie lampy bardzo często łączą też w sobie prostotę i oryginalność i tak jest właśnie w przypadku lampy niklowanej firmy Colmore. Ta propozycja wyróżnia się klasyczną linią i eleganckim wzornictwem. Będzie pasować zarówno do wnętrz pełnych przepychu, jak i sprawdzi się jako uzupełnienie aranżacji salonu minimalistycznego.

Lampy stołowe glamour

Nie można też zapomnieć o szerokim wyborze lamp stołowych w stylu glamour. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na propozycje będące klasycznym rozwiązaniem z domieszką nowoczesności. Przykładem takiej lampy będzie lampa kryształowa niklowana Chrom, która z jednej strony posiada klosz taki, jaki zazwyczaj mają lampy stołowe glamour, przy czym klasyczny styl został przełamany bardzo nowocześnie wyglądającą nóżką z połyskiem. Ciekawym rozwiązaniem jest także lampa stojąca Gina, która łączy w sobie drewno z tradycyjnym kloszem. Lampy stołowe glamour w nieco odświeżonym wydaniu będą więc doskonale pasować do wnętrz w tradycyjnym wydaniu, ale znajdą również swoje miejsce w nowoczesnych salonach.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Fabryka Biżuterii, która produkuje sygnety i specjalizuje się w produkcji luksusowej męskiej biżuterii

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena