Turcja ma do zaoferowania turyście bardzo wiele różnych atrakcji. Mnogość aktywności, na jakie może zdecydować się każdy turysta jest ogromna. Może się opalać, pływać w morzu, poznawać nowe smaki, zwiedzać niesamowite atrakcje turystyczne, obcować z historią.

Data dodania: 2021-04-19

Wyświetleń: 608

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zrób to koniecznie będąc w Kapadocji

Turcja obfituje we wszelkiego rodzaju zabytki i miejsca godne zobaczenia. Wystarczy tylko wspomnieć o takich miejscowościach i miejscach jak Pamukkale, Kapadocja, Efez, Stambuł. Jedne, nawet dwutygodniowe wakacje, to najczęściej za mało, aby zobaczyć i zwiedzić wszystko. Nie mówiąc już o dogłębnym poznaniu.

Odwiedziny w Kapadocji

Mianem jednej z najpiękniejszych tureckich krain cieszy się Kapadocja. Jest ona urzekająco piękna. Tak piękna, że wydaje się być czasem nierealna. Formacje skalne, które można tam zobaczyć przywodzą na myśl krajobraz baśniowy lub księżycowy. Wszyscy decydujący się na wycieczkę fakultatywną do Kapadocji wracają z niej zachwyceni. Często mówią, że nigdy niczego takiego nie widzieli. Twierdzą też, że zdjęcia nie oddają nawet połowy tego, co można zobaczyć. Nie są wstanie przekazać ogromu i cudownych widoków.

To musisz zrobić, poleć balonem!

Jednak sama wycieczka do Kapadocji może być znacznie bardziej intrygująca. Wystarczy tylko wzbogacić ją o lot balonem właśnie w Kapadocji (https://alanyaonline.pl/wycieczka/wycieczka-fakultatywna-kapadocja-2-dni-1.xhtml). Jeśli sama Kapadocja kogoś urzeka, to lot balonem zapiera dech w piersiach i odbiera mowę. To cudowna przygoda. Poranek. Dziesiątki balonów na ziemi przykrytej lekką mgłą. Startują i zaczynają wzbijać się w powietrze. Wygląda to jak dzieło sztuki. Wolno wznoszące się kolorowe balony, wstające leniwie słońce i cudowne widoki na dole.

Wszystko widziane z pokładu balonu wygląda zupełnie inaczej. Staje się bardziej tajemnicze i piękniejsze. Kapadocja widziana z okien autobusu, samochodu, czy podczas pieszego zwiedzania robi kolosalne wrażenie. Ale Kapadocja widziana z lotu ptaka to zupełnie inne, niemal mistyczne doznanie. Widzimy coś tak nierealnego, że czasem ciężko jest uwierzyć, że przeżywamy to osobiście. Że nie jest to tylko nasze marzenie senne. Lecąc balonem nad tą cudowną krainą mamy wrażenie, że unosimy się nad niezwykle egzotycznym, niemal nieziemskim obszarem. Wrażenia z lotu balonem nad Kapadocją są niezapomniane i dlatego właśnie warto się zdecydować na taką wycieczkę. Można się na nią wybrać z biurem podróży AlanyaOnline.pl, które wycieczki w Turcji organizuje już od wielu lat, ku zadowoleniu licznych turystów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena