Wiele osób planujących wakacje w ciepłych krajach wybiera Turcję jako główny cel podróży. Jest ona pełna urokliwych miejsc i widoków, a dzięki swojej różnorodności, przypadnie do gustu praktycznie każdemu. Jednak co dokładnie przyciąga turystów do tego kraju? Na jakie atrakcje można liczyć? Czego się spodziewać?

Data dodania: 2019-08-08

Wyświetleń: 2978

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co może zachwycić w Turcji?
  1. Korzystne ceny i zakwaterowanie
  2. Wspaniałe widoki
  3. Co zrobić przed wyjazdem? 

Korzystne ceny i zakwaterowanie

Turcja to szczególnie lubiany przez Polaków cel podróży, głównie ze względu na bardzo atrakcyjne ceny. Turecki lir ma stosunkowo stabilny kurs i jest relatywnie tani, a jego wartość na miejscu jest dosyć wysoka. Dzięki temu wakacje w Turcji często kosztują podobną ilość pieniędzy, co urlop nad polskim morzem w środku sezonu. Jest jednak różnica w pogodzie. Ponadto kraj ten ma bardzo dobrze rozwinięta sieć hoteli. Sprawia to, że nie trzeba martwić się o zakwaterowanie. Wiele biur podróży oferuje korzystne propozycje wyjazdów, a opcje Turcja last minute są równie barwne, co standardowe oferty. Rozwinięta infrastruktura turystyczna gwarantuje różnorodność atrakcji i wysoką jakość odpoczynku.

Wspaniałe widoki

Turcja położona jest w strefie klimatu podzwrotnikowego. Oznacza to, że w zależności od regionu można natknąć się na krajobrazy morskie, kontynentalne czy nawet górskie. Błękitna woda i piaszczysta plaża to nie wszystko. Pasjonaci architektury i terenów urbanistycznych będą zachwyceni Stambułem - największym i najludniejszym miastem. Warto też zobaczyć Kapadocję - jeden z najbardziej rozpoznawalnych regionów w kraju, znany z przepięknego skalnego miasta. Turcja zachwyca także szeroką gamą miejsc istotnych historycznie, np. wpisanym na listę UNESCO Pamukkale ze słynnymi wapiennymi tarasami.

Co zrobić przed wyjazdem? 

Przede wszystkim wybrać termin. Dla osób, które uwielbiają wysokie temperatury i chcą wygrzać się w pełnym słońcu, doskonała będzie pora letnia przypadająca na okres od czerwca do sierpnia. Natomiast osoby, które nie przepadają za upałami, mogą wybrać się w podróż jesienią lub wiosną - w Turcji i tak jest cieplej niż Polsce. Ponadto zawsze warto zapoznać się z podstawami innej kultury, aby nikogo nie urazić podczas pobytu. Jak w przypadku każdego wyjazdu za granicę, należy też wykupić ubezpieczenie podróżne i sprawdzić wymagane w kraju szczepienia. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się urlopem bez żadnych zmartwień. Pamiętaj także o niezbędnych dokumentach. Aby wjechać na teren Turcji, wymagana jest wiza turystyczna. Można ją wykupić korzystając ze specjalnego systemu online lub zaopatrzyć się w nią na przejściu granicznym.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena