Turcja już od paru ładnych lat jest jednym z najczęściej wybieranych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Przedstawiamy, więc kilka najpopularniejszych kurortów tego kraju.

Data dodania: 2021-07-12

Wyświetleń: 570

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dokąd na tureckie wakacje?

Marmaris – błogi relaks na plaży i zwiedzanie w jednym

Dla tych turystów, którzy chcieliby połączyć błogi wypoczynek na tureckiej plaży, z podziwianiem zabytków – szczególnie tych antycznych – powinni pomyśleć o wakacjach w Marmaris. Na szczególną uwagę zasługuje tu antyczny zamek. Jego powstanie sięga aż jedenastego wieku przed naszą erą. Aż do lat 70 ubiegłego wieku, zamek pozostał zamieszkały. Teraz znajduje się tam przestrzeń muzealna o charakterze etnograficzno-archeologicznym i galeria sztuki. Marmaris to także świetne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić wakacje w nieco bardziej szalony sposób. Wszystko za sprawą wielu knajp i dyskotek zlokalizowanych w mieście.

Alanya

Planując tureckie wakacje, nie można też zapomnieć o wielu atrakcjach, jakie może zapewnić Alanya. To położone nad Morzem Śródziemnym miasto może okazać się idealnym wyborem tych, którzy najbardziej cenią sobie beztroski wypoczynek na plaży. Najsłynniejszym tego typu miejscem w mieście jest plaża Kleopatry. Jej długość to około 2,5 km. Również w Alanyi znajduje się kilka wartych uwagi zabytków. Można tu wymienić na przykład doki wchodzące w skład starożytnej, pochodzącej z XIII wieku stoczni Tersane. Pobyt w Alanyi może także umilić eksploracja jaskiń znajdujących się na terenie kurortu. Są to na przykład jaskinie: Damlataş oraz Korsanlar. Są to odpowiednio jaskinie: lądowe oraz morskie.

Bodrum

Nieco bardziej intymny i wolny od turystycznego zgiełku wypoczynek, mogą zapewnić wakacje w mieście Bodrum. Tutaj plaże są znacznie mniej zatłoczone. To jednak niejedyny atut Bodrum. Niemałym plusem jest też jego zabudowa. Przypomina bardziej architekturę małych włoskich miasteczek i o wiele mniej czuć tam atmosferę wielkiego turystycznego kurortu. Bodrum to dodatkowo świetne miejsce dla tych, którzy na co dzień uprawiają sporty wodne. Miłośnicy windsurfingu czy żeglarstwa, będą się więc czuli w Bodrum jak u siebie. Mimo bardziej małomiasteczkowego charakteru również to miejsce, może zapewnić niezapomniane wakacje.

Wybierając się do Turcji, zarówno szlakiem kurortów, jak i tych mniej popularnych miejsc kraju, warto odpowiednio się przygotować. Dobrym pomysłem może być na przykład, wymiana choćby małej ilości gotówki na tamtejszą walutę, czyli lirę turecką. Obecnie, nie trzeba już nawet wybierać się do kantoru. Wszystko za sprawą opcji wymiany walut online. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią kwotę, opłacić ją przelewem, by kilka dni później, otrzymać przesyłkę z pieniędzmi. Kurier może dostarczyć przysyłkę, zarówno na adres domowy, jak i do punktu odbioru. Może nim być na przykład jeden ze sklepów Żabka albo kiosk Ruchu. Istnieje również możliwość bezpłatnego odbioru gotówki w kantorze. Wystarczy tylko, że zaznaczymy tę opcję jako preferowaną przez nas metodę. W tym celu zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu wymiany walut kantor Katowice Tavex. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena